Women Blues Festival 2012

8 edycja Women Blues Festival odbędzie się 8 grudnia 2012 roku (godz.19:00) w ODK RSM „Jowisz” w Rudzie Śląskiej (ul.Joanny 12a). Zagrają: Blue Band Blues oraz Droga Ewakuacyjna. Bilety: ulgowy 10 zł, normalny 15 zł.

Na poprzednich edycjach Women Blues Festival pojawiali się także “biesczadbluesowcy”: Marytna Jakubowicz, Magda Piskorczyk, Karolina Cygonek, Around The Blues i Juicy Band.

Women Blues Festival:
Wszystko zaczęło się w 2004 roku. Rudzki animator kultury, człowiek od trzech dekad związany również z największym polskim festiwalem bluesowym „Rawa Blues” Henryk „Hans” Brumer wpadł na pomysł zorganizowania festiwalu, w którym wspólnym mianownikiem byłyby śpiewające panie.Dziewczyny chcące się pokazać i posiadające mocne głosy już od 7 lat mają możliwość zaprezentowania się na WBF, prezentując nie tylko atrakcyjny wygląd, ale przede wszystkim muzyczną dusze. Podczas poprzednich edycji WBF, na scenie ODK “Jowisz” występowali zarówno uznani wykonawcy, jak i debiutanci. Zaproszenie do udziału w pierwszej edycja festiwalu w 2004 roku przyjęli: Riders, Terraplane oraz duet Magda Piskorczyk & Karolina Koriat .W 2005 roku gwiazdą festiwalu była ” pierwsza dama polskiego bluesa” – Martyna Jakubowicz, oprócz niej zagrały: Woman Blues Band i Good Company (muzycy Gangu Olesna i Dżemu z wokalistką Asią Bicz). 2006 rok to występy Karoliny Cygonek & ToMi Blues Kapela oraz Around The Blues, rok 2007 to świetne koncerty Pustego Biura i Zbig Bandu. W 2008 roku występ rudzkiego Gangu Olsena i bytomskiego JazzSphere. Na szóstej edycji WBF po raz pierwszy pojawiła się zagraniczna artystka – PATSY GAMBLE, brytyjska saksofonistka, która ma swojej biografii współpracę z samym Mickiem Jaggerem przy pracy nad jedną z jego solowych płyt. Patsy łączy w swojej muzyce blues, soul, funky, jazz i pop. Drugim wykonawcą był przedstawiciel krajowej sceny – LOS AGENTOS. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się grupa muzyków kierowana przez lidera projektu Roberta”Los Agentos” Lenerta – kompozytora i autora tekstów większości utworów. Rok 2011 to występ zespołów Around The Blues oraz Juicy Band.

 

Droga Ewakuacyjna:
Karina Osowska – wokal
Aleksander Giza – gitara
Jakub Kowarczyk – klawisze
Andrzej Kita – bass
Adam Piotrowski – perkusja


Droga Ewakuacyjna – Piórko

Blue Band Blues:
Ewa Ścierska – wokal
Marcin Daczuk – gary
Tobiasz Stolarczyk – bas
Jakub Sikora – Harmonijka
Dawid Kiełbasa – gitara


Blue Band Blues – “Zakręć” (Lędziny, 01.04.2011 part4)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.