Willie Mae Unit – koncerty

Willie Mae Unit to zespół, którego krążek „Pampa” został uznany przez czytelników kwartalnika “Twój Blues” za płytę roku w ankiecie “Blues Top 2018”.

Willie Mae Unit to akustyczne trio będące owocem pracy muzyków o różnych doświadczeniach i różnej muzycznej wrażliwości, dla których wspólnym mianownikiem jest amerykański folk.

Akustyczna gitara fingerpicking i silny, bliski estetyce przedwojennych mistrzów bluesa śpiew współgra z wirtuozerską harmonijką ustną, całości dopełniają gitary rezofoniczne w technikach slide i lap-style.
Trio nawiązuje do twórczości bardzo różnych i niekoniecznie bluesowych mistrzów jak Ben Harper, Jerry Douglas, Tim O’Brien, Mississippi John Hurt, Robert Johnson, Doc Watson, Keb Mo’.

Pomimo że muzycy Willie Mae Unit pochodzą z różnych miast, a na co dzień związani są z innymi projektami muzycznymi, trio zagrało już na największych polskich festiwalach, między innymi: Suwałki Blues Festival, Rawa Blues Festival, Olsztyńskie Noce Bluesowe Warsaw Blues Night (jako support przed Golden State Lone Star Revue), a w 2019 wystąpi na Rawa Blues Festiwal.

Członkowie zespołu:
Wojciech Hamkało – śpiew, gitary, stompin’ bass
Jędrzej Kubiak – gitary rezofoniczne
Roman Badeński – harmonijki ustne

Najbliższe koncerty:

29 września 2019 – Włocławek
10 października 2019 – Gdynia, Blues Club
12 października 2019 – Katowice, Rawa Blues Festiwal /duża scena katowickiego Spodka/
25 października 2019 – Skierniewice, Centrum Kultury i Sztuki
07 listopada 2019 – Bydgoszcz, KPCK (w ramach koncertu “Jędrzej Kubiak & przyjaciele”)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.