Wieczór z Komedą – Vinyl Fest po godzinach

Przed nami druga edycja Chorzów Vinyl Festival, zanim jednak rozsmakujemy się w propozycjach przygotowanych na maj, 5 kwietnia o godz. 18.00, w Tlenowni na terenie Kompleksu Sztygarka (Chorzów, ul. Piotra Skargi 34d – wstęp wolny) w ramach cyklu „Vinyl Fest po godzinach” będzie można spędzić wyjątkowy, jazzowy wieczór poświęcony twórczości i życiu Krzysztofa Komedy.

Gościem specjalnym będzie Tomasz Lach – pasierb Krzysztofa Komedy, autor książek „Ostatni tacy przyjaciele. Komeda, Hłasko, Niziński” oraz „Kumpel. O Komedzie, Zośce i innych”. Opowie nam o magicznych latach 60., wielkiej karierze Krzysztofa Komedy, jazzowych sukcesach i osiągnięciach na polu muzyki filmowej, ale przede wszystkim – o tym, jakim był człowiekiem.

Spotkaniu z autorem będzie towarzyszyć oczywiście muzyka z płyt winylowych Krzysztofa Komedy. Przede wszystkim z wydanego przez GAD Records albumu „People Meet and Sweet Music Fills the Heart”, który w Chorzowie będzie dostępny na winylu przedpremierowo – także w limitowanej, kolorowej wersji!

„People Meet and Sweet Music Fills the Heart” ukazuje się na płycie w całości po raz pierwszy. Materiał zremasterowano z oryginalnych taśm i wzbogacono o niewykorzystane w filmie nagrania dodatkowe. W książeczce krótki esej na temat muzyki oraz fotosy. Okładka została oparta na rzadkim, włoskim plakacie kinowym filmu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.