Wieczór z Komedą – Vinyl Fest po godzinach

Przed nami druga edycja Chorzów Vinyl Festival, zanim jednak rozsmakujemy się w propozycjach przygotowanych na maj, 5 kwietnia o godz. 18.00, w Tlenowni na terenie Kompleksu Sztygarka (Chorzów, ul. Piotra Skargi 34d – wstęp wolny) w ramach cyklu „Vinyl Fest po godzinach” będzie można spędzić wyjątkowy, jazzowy wieczór poświęcony twórczości i życiu Krzysztofa Komedy.

Gościem specjalnym będzie Tomasz Lach – pasierb Krzysztofa Komedy, autor książek „Ostatni tacy przyjaciele. Komeda, Hłasko, Niziński” oraz „Kumpel. O Komedzie, Zośce i innych”. Opowie nam o magicznych latach 60., wielkiej karierze Krzysztofa Komedy, jazzowych sukcesach i osiągnięciach na polu muzyki filmowej, ale przede wszystkim – o tym, jakim był człowiekiem.

Spotkaniu z autorem będzie towarzyszyć oczywiście muzyka z płyt winylowych Krzysztofa Komedy. Przede wszystkim z wydanego przez GAD Records albumu „People Meet and Sweet Music Fills the Heart”, który w Chorzowie będzie dostępny na winylu przedpremierowo – także w limitowanej, kolorowej wersji!

„People Meet and Sweet Music Fills the Heart” ukazuje się na płycie w całości po raz pierwszy. Materiał zremasterowano z oryginalnych taśm i wzbogacono o niewykorzystane w filmie nagrania dodatkowe. W książeczce krótki esej na temat muzyki oraz fotosy. Okładka została oparta na rzadkim, włoskim plakacie kinowym filmu.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.