Mamy SSL

Był tygodniowy przestój z publikacją wpisów na naszej stronie. Było to spowodowane przeniesieniem strony do innej firmy (dhosting), która oferuje darmowe “magiczne” certyfikacy SSL. Większość firm hostingowych w Polsce pobiera opłaty w kwotach od około 100 do 200 zł. Jest to również informacja dla wszystkich, którzy posiadają strony internetowe lub nimi zarządzają.

Co to jest ten SSL?
Certyfikat SSL to narzędzie poświadczające wiarygodność domeny (strony) i jej właściciela. Potwierdza bezpieczeństwo szyfrowania danych przesyłanych pomiędzy użytkownikiem a serwerem. Daje gwarancję zachowania poufności danych i komunikacji, która jest udzielana przez niezależną firmę Urzędu Certyfikacji, np. Comodo, DigiCert, Let’s Encrypt, DomenySSL, GeoTrust, RapidSSL…

Firmy Mozilla (przeglądarka internetowa Firefox) i Google (przegladarka Chrome) zapowiedziały, że po marcu będę preferowały strony z SSL, a nawet pokazały, że w przyszłych wydaniach przeglądarek, strony bez certyfikatu mogą wyświetlać się częściowo.
Dodatkowo firma Google poinformowała, że zacznie faworyzować w wyszukiwarce strony z protokołem HTTPS, a nie HTTP. Od stycznia zeszłego roku przeglądarka Chrome oznacza strony HTTP jako niezabezpieczone.

Tyle technicznych nowinek, mamy certyfikat, Wy możecie się czuć bezpiecznie zaglądając na naszą stronę, a my możemy spokojnie spać 🙂 Pozdrawiamy i zapraszamy na naszą stronę i oczywiście w Bieszczady.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.