Werbińska & Pawlina w Centrali

Już nie po raz pierwszy klub Centrala (Zduńska Wola) będzie gościł duet Werbińska & Pawlina. Koncert odbędzie się 14 grudnia 2012 r. (godz. 20:00).


Werbińska & Pawlina
Pomysł na wspólnie granie zrodził się kilka lat temu w czasie wspólnie prowadzonych jam sessions w klubie Daily Blues w Sopocie. Od tego czasu zagrali mnóstwo koncertów w kraju, biorąc również udział w wielu polskich festiwalach, m.in. w Rawa Blues Festiwal, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Bytomska Moc Bluesa, Kodex Blues Festival, Solówka w Nowej Soli czy Bluesonalia w Koninie. Koncertowali również za granicą. W lipcu 2011 roku duet został zaproszony do zagrania koncertu w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości w Luksemburgu. Również w lipcu 2011 odbędzie się premiera ich debiutanckiej płyty ” Harmony”.  Połączenie śpiewu Małgosi z akompaniamentem gitarowym Błażeja broni konwencji akustycznego duetu, który nie potrzebuje ani sekcji rytmicznej ani melodycznego wsparcia. Żywiołowość sceniczna i kontakt z publiką jak i szczerość przekazu są podstawowym atutem tego oryginalnego duetu.

Nagrody i wyróżnienia:
-29 Rawa Blues Festival 2009 – nagroda publiczności oraz występ na Dużej Scenie Festiwalu
-V Festiwal Instrumentalistów Bluesowych SOLÓWKA 2010 Nowa Sól – Grand Prix (edycja dla wokalistów)
-Kodex Blues Festival 2010 – II miejsce oraz nagroda dla instumentalisty – wokal
-Blues Festiwal Flover Power Opatów 2010 – wyróżnienie

Więcej info:
Ich muzyka to radość i pasja w jednym. Rytm gitary akustycznej przeplatany jest pełnym melodii śpiewem. Niezależnie od gatunku, w którym się poruszają, słuchacz może w ich utworach odnaleźć ukojenie, euforię, nostalgię i mnóstwo energii. W śpiewie Małgosi słychać bluesa (wszelkie jego odcienie), swing oraz muzykę gospel. Wspólnie sięgają po takie gatunki jak: delta blues, folk, elementy jazzu, muzyki etnicznej i transowej, flamenco, rytmy hiphopowe czy afrykańskie. Akompaniament gitary akustycznej często wzbogacony jest o zapętlone frazy, rytmy oraz partie solowe. Archaiczne brzmienie gitary Dobro, czy nowoczesne i potężne dźwięki gitary barytonowej stanowią solidny fundament do niskiego, czasem melancholijnego, czasem drapieżnego głosu Małgosi. Na koncertach ich utwory w dużej mierze oparte są na improwizacji, tworzeniu “na miejscu”. Koncerty duetu idealnie sprawdzają się w małych i średnich salach koncertowych, domach kultury, klubach i teatrach.
Źródło: www.werbinskapawlina.com

Werbińska & Pawlina koncert w Blues Club Gdynia (www.tvgdynia.pl)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.