Jan Gałach Band w grudniu

Jan Gałach Band wystąpi w grudniu na koncertach świątecznych w chorzowskiej Leśniczówce, gomunickim klubie Bogart, a sylwester, to katowicka Katofonia.

Na koncercie w Chorzowie zespół będzie gospodarzem imprezy, na której gościem będzie gitarzysta, wokalista i kompozytor Marcin Copik oraz tegoroczny uczestnik Bies Czad Bluesa, zespół Jamming Cherry. Na imprezie gościem będzie “Sierściu” z zespołu 4 Szmery.

Koncerty:
– 28 grudnia – LEŚNICZÓWKA, Chorzów, al. Muzyków 1 WPKiW – XI Koncert Świąteczny “Jan Gałach i przyjaciele” (godz.20:00)

– 29 grudnia – CLUB MUZYCZNY BOGART, Gomunice, Fabryczna 13 – Koncert Świąteczny 9godz.20:30)

– 31 grudnia – KATAFONIA, Katowice, ul.Mariacka 18a – Sylwester 2012 / 2013

Jan Gałach Band:
Kiedy pytają ich, skąd są, trudno im odpowiedzieć jednym głosem. Jan Gałach Band tworzą muzycy z różnych zakątków Polski: Cisnej, Lublińca, Katowic, Warszawy i Szczecina.
Kiedy pytają ich, co grają, odpowiedzieć jeszcze trudniej. Tworzą bowiem szeroko pojętą muzykę blues-rockową, ale z najróżniejszymi wpływami i odcieniami. Oprócz energetycznego blues-rocka słychać u nich także jazz, funky i psychodelię, a nawet elementy elektroniki.
W obecnym składzie zespół gra od jesieni 2011 r.
Motorem kapeli jest multiinstrumentalista, ale przede wszystkim wybitny skrzypek, kompozytor i aranżer Jan Gałach.
Na pierwszą płytę zespołu, która najpewniej ukaże się do końca 2012 r., składają się wyłącznie kompozycje autorstwa Janka. Mocną podstawę sekcyjną tworzą na perkusji Kuba „Fiszka” Fiszer i na basie Marek Idzik. Elektronicznej przestrzeni muzyce dodają klawisze Borysa Sawaszkiewicza, a rockowej podstawy – gitara Marka „Pegaza” Kobusa. Całość wypełnia silny i charyzmatyczny głos Karoliny Cygonek.
Występowali na wielu festiwalach w kraju, w tym m.in. na Śląskim Brzmieniu w Chorzowie, Gdynia Blues Festiwal, Był Sobie Blues w
Tarnowie, Legnica Blues Day. Grają w klubach w całej Polsce oraz na zlotach motocyklowych.
Znają się od kilku lat i w nieformalnych składach występują w kolejnych edycjach festiwalu Bies Czad Bluesa, czy na Koncertach Świątecznych i na Leśnej Rawie w kultowej chorzowskiej Leśniczówce.
Źródło: www.jangalachband.pl

Skład zespołu:
-Karolina Cygonek (voc)
-Jan Gałach (viol)
-Marek „Pegaz” Kobus (g)
-Marek Idzik (bg)
-Borys Sawaszkiewicz (kbrd)
-Jakub Fiszer (dr)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.