Warsztaty harmonijkowe w Centrali

Klub Muzyczny Centrala (Zduńska Wola, ul.Zielona 2) zaprasza w dniach 9-11 listopada na warsztaty harmonijkowe prowadzone przez dwóch znakomitych muzyków, będą to Bartosz Łęczycki i Łukasza”Wiśnia” Wiśniewski.

Bartosz Łęczycki – polski harmonijkarz, członek zespołu J.J. Band, muzyk sesyjny, pedagog.
Jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych harmonijkarzy młodego pokolenia w Europie.Czuje się swobodnie w każdym gatunku muzyki, biegle posługuje się techniką overbending, która pozwala grać w każdej tonacji na 10-cio kanałowej harmonijce diatonicznej.
Prowadził warsztaty mistrzowskie we Francji, USA czy na Ukrainie. Koncertował również w Niemczech, Belgii czy Maroko. Jego niezwykłą muzykalność i wirtuozerię docenili m.in. Wojciech Waglewski, Jarek Śmietana, Piotr Banach czy Maciej Maleńczuk.
Otrzymał dwie platynowe płyty za album „Koledzy” (2007r.) oraz „Męska Muzyka” (2008r.).
W 2010r. jako pierwszy Polak został zaproszony na największy festiwal harmonijki w Minneapolis, organizowany przez SPAH, gdzie zagrał solowy koncert oraz poprowadził wykład dla najbardziej zaawansowanych harmonijkarzy z całego świata.
Najlepszy Harmonijkarz w Polsce w 2005, 2006 oraz 2007 roku. (wg czytelników kwartalnika “Twój Blues”)

Łukasz „Wiśnia” Wiśniewski – harmonijkarz od wielu lat uznawany za jednego z najlepszych w Polsce, jak również charyzmatyczny wokalista. „Wiśnia” to także doświadczony nauczyciel gry na harmonijce ustnej oraz muzyk sesyjny. Frontman zespołów Hard Times, Blue Machine oraz członek harmonijkowej super-grupy Harmonijkowy Atak.
W corocznej ankiecie kwartalnika Twój Blues Łukasz Wiśniewski został uznany za najlepszego harmonijkarza roku 2011.

Szczegóły /pdf/: warsztaty_harmonijkowe

Foto: Krzysztof Szafraniec

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.