Vintage Sessions przedstawia: Pola Chobot & Adam Baran

Elektryzujący wokal i zapętlona bluesowa gitara – piękny i niesamowicie znakomity duet! Zostali w tym roku uhonorowani tytułem “Odkrycie roku 2017” w ankiecie Top Blues kwartalnika Twój Blues.

Pola Chobot & Adam Baran
Zainteresowania: blues, szachy, alkohol, numizmatyka.
Pola Chobot – teksty, wokal
Adam Baran – muzyka, gitary

Piosenki, które tworzą, swą prostotą i transowością nawiązują do bluesa, często jednak wykraczając poza jego klasyczną formę. Pola jest wokalistką oraz autorką tekstów. Adam to gitarzysta i zapalony szachista. Podczas koncertów innowacyjnie korzystają ze środków takich jak looper i perkusjonalia, tworząc pulsujące i psychodeliczne improwizacje. Ich źródła inspiracji to w takim samym stopniu rdzenne “work songs”, Muddy Waters, Skip James, jak Bjork czy Radiohead.

We wrześniu 2017 roku, na serwisach streamingowych oraz w formie fizycznej ukazał się ich album EP “Brudno”, nagrany w jedną, kwietniową noc w malowniczym studiu Monochrom. Tytułowy singiel “Brudno” znalazł się w notowaniu Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. We wrześniu zagrali na dużej scenie katowickiego spodka podczas Rawa Blues Festival. Są laureatami kilkunastu nagród muzycznych między innymi: Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie (II nagroda), Festiwalu Akademia Gitary w Poznaniu oraz zdobywcami Grand Prix najważniejszych konkursów bluesowych w kraju.

Vintage Sessions, to sesje live nagrywane w klimatycznych miejscach i wysokiej jakości, zapewniając tym samym przyjemną atmosferę oglądania i słuchania debiutujących artystów. Jeśli jesteś ciekaw, kto pojawi się w następnej wideosesji, polub ten fanpage lub subskrybuj kanał na YouTube.
Podoba Ci się ta idea i masz własny zespół lub grasz solo? Wyślij demo z dopiskiem ‘vintage sessions’ na adres:
rafal.rudzki@hotmail.com

To słuchamy i oglądamy, przedstawia Vintage Sessions:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.