Ed Sheeran. Plusy i minusy

IFPI (Międzynarodowa Federacja Przemysłu Fonograficznego), organizacja, która reprezentuje przemysł nagrań muzycznych na całym świecie, ogłosiła Eda Sheerana najlepiej sprzedającym się artystą nagraniowym w 2017 roku, co odzwierciedla niezrównany, rekordowy sukces jego trzeciego albumu studyjnego „Divide” i jego singli, „Shape of You”, „Castle on the Hill”, „Galway Girl” i „Perfect”.
Wydany w marcu 2017 r. jego płyta „Divide” była najlepiej sprzedającym się albumem w zeszłym roku i została zakwalifikowana, jako multi-Platinum na 36 rynkach. „Shape of You” był najlepiej sprzedającym się singlem na świecie w 2017 roku i uzyskał certyfikat multi-Platinum na 32 rynkach.

Jeśli chcecie więcej dowiedzieć sięo muzyku, który jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych koncertowo artystów na świecie, możecie sięgnąć po książkę „Ed Sheeran. Plusy i minusy”.

Ed Sheeran rządzi światem. Sprzedaje miliony płyt, koncertuje na stadionach, występuje z największymi, zdobywa prestiżowe nagrody… A zaczynał od darmowych koncertów w pubach i sprzedawania płyt, które nosił w plecaku. W niniejszej biografii możemy prześledzić jego losy od początków w Yorkshire i Suffolk przez fascynację Damienem Rice’em i Nizlopi aż po wydanie bestsellerowego albumu „Divide”. Książka zawiera liczne wypowiedzi Eda Sheerana oraz jego przyjaciół, krewnych i współpracowników. To opis niezwykłej kariery, jaką zrobił ten „zwyczajny niezwyczajny” rudzielec, będący obecnie jednym z najsłynniejszych muzyków na świecie.

Wydawnictwo: In Rock
Rok wydania: 2018
Autor: David Nolan
Tłumaczenie: Marek S. Fog
Ilość stron: 284 + wkładka 8 stron ze zdjęciami
Format: 145×205 mm
Oprawa miękka
KUP: Vesper – 29,90 zł (18,00 w promocji) ; Empik 29,90 zł (23,49 w promocji) ; Aros 29,90 zł (20,93 w promocji)

DAVID NOLAN to wielokrotnie nagradzany dziennikarz brytyjski, specjalizujący się w muzyce i kulturze popularnej. Napisał m.in. biografie Bernarda Sumnera z Joy Division i New Order i Damona Albarna z Blur, a także współtworzył programy dokumentalne o Sex Pistols i The Smiths.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.