VI Biała Blues Festival

21 kwietnia 2013 (godz. 17.00) Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe zaprasza na szóstą edycję Biała Blues Festival.

Koncerty: Akademia Wychowania Fizycznego, Biała Podlaska, Akademicka 2. Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Biała Podlaska Andrzej Czapski; Sponsor Główny: Autosfera.

Bilety w cenie 50 zł dostępne w przedsprzedaży.
Klub „Verona cafe” ul. Janowska 4/8 tel.83/344-20-20,
Hotel „Capitol” ul. Reymonta 3 tel.83/344-23-58,
Sklep Muzyczny „Music Audio”ul.Janowska 11 tel.83/342-57-47

logo_bsjBiała Blues Festival mimo jeszcze krótkiego istnienia, zdążył już zaskarbić sobie wielu zwolenników i stał się znany nie tylko w regionie, ale i w Polsce. To kolejny festiwal organizowany przez Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe, na czele z bialskim muzykiem Jarosławem Michalukiem – pomysłodawcą i szefem stowarzyszenia. Początki festiwalu nie należały do najłatwiejszych. Anomalie pogodowe jakie wystąpiły podczas dwóch pierwszych edycji festiwalu zmusiły organizatorów do przeniesienia imprezy z amfiteatru, do auli AWF, w której stowarzyszenie organizuje już od lat znany w Polsce Podlasie Jazz Festival. Dotychczas na Biała Blues Festival wystąpili m.in.: Moreland & Arbuckle USA/, Wanda Johnson & Shrimp City Slim Band (USA/PL), Mike Russel Band/USA/, Lester Kidson/Kanada/, Patsy Gamble/Wlk.Brytania/, Keith Dunn & Power Set/USA,PL/, Krissy Matthews/Wlk.Brytania/ Charlie Slavik & St.Johnny Band/Czechy/, Martyna Jakubowicz, Jorgos Skolias, Sławek Wierzcholski z Nocna Zmianą Bluesa.

VI edycja z pewnością będzie miała również swoje mocne strony, chociażby na fakt wystąpienia na niej fantastycznej wokalistki Juwany Jenkins z Filadelfii, czeskiego zespołu The Mojo Band- któremu przewodzi wirtuoz harmonijki Charlie Slavik z Pragi. Czołowej polskiej wokalistki bluesowej, Magdy Piskorczyk, obchodzącej w ubiegłym roku 10 lecie solowej pracy artystycznej. Już po raz szósty wybieranej przez czytelników magazynu „Twój Blues” – Wokalistką Roku. A także cenionej krakowskiej grupy Hard Times składającej się ze znakomitych instrumentalistów i frontmena, wokalisty i harmonijkarza Łukasza Wiśniewskiego.

Rozpoczęcie festiwalu godz.: 17.00
Wystąpią:
Hard Times (Łukasz Wiśniewski, Piotr Grząślewicz, Marcin Hilarowicz)
Magda Piskorczyk z zespołem (Aleksandra Siemieniuk – gitara dobro, akustyczna i elektryczna; Bartosz Kazek – perkusja i instrumenty perkusyjne)
Juwana Jenkins & The Mojo Band

Źródło: Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe

Biala_Blues_Festival_2013_plakat

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.