Twój Blues ma 15 lat

Gratulujemy Andrzejowi Matysikowi i całej Redakcji wydania 60 numeru kwartalnika Twój Blues, minęło już piętnaście lat!

Z okazji jubileuszu na okładce, nie ma tym razem zdjęcia, ale jest grafika opiekuna artystycznego kwartalnika profesora Romana Kalarusa (również autor loga) oraz, jako bonus, dla abonentów pisma dołączone są dwie płyty CD.

W skrócie co m.in. w tym numerze:

Twoj_Blues_60_1-page-001

Dla przypomnienia:
Kwartalnik Twój Blues – jedyny ogólnopolski magazyn, poświęconego w całości muzyce bluesowej, uznawany za wpływowe i opiniotwórcze źródło informacji o bluesie. Pierwszy numer pisma ukazał się w czerwcu 2000 roku.

W każdym wydaniu Kwartalnika Twój Blues można znaleźć teksty biograficzne o artystach uznanych, znanych mniej albo wcale, a także o tych, których koncerty w najbliższym czasie będą miały miejsce w Polsce. Publikowane są też wywiady z wykonawcami polskimi, jak i ze świata. W dziale relacji koncertowych i festiwalowych dziennikarze Twojego Bluesa dzielą się wrażeniami z najważniejszych imprez bluesowych w Polsce, Europie i USA. Dział recenzji plyt cd, dvd oraz ksiażek obejmuje srednio 60 pozycji (nowych i klasycznych) z całego świata. Trzon redakcji kierowanej przez Andrzeja Matysika stanowią najlepsi polscy dziennikarze muzyczni, a współpracownikami czasopisma są też amerykańscy, kanadyjscy oraz europejscy fotograficy oraz publicyści bluesowi.

9 listopada 2010 Kapituła The Blues Foundation ogłosiła, że Kwartalnikowi Twój Blues przyznano nagrodę „Keeping the Blues Alive” w dziedzinie „Print Media”. Tym samym po raz pierwszy w swej 31–letniej historii bluesowy „Oskar” trafił do Polski; zaledwie szósty raz jest przyznany wydawnictwu europejskiemu. Uroczyste wręczenie statuetek miało miejsce 5 lutego 2011 w Memphis w amerykańskim stanie Tennessee.

Kwartalnik_Twoj_Blues

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.