Tommy Emmanuel x8

Tommy Emmanuel – polska trasa koncertowa „It’s Never Too Late”, czyli jeden z najlepszych gitarzystów akustycznych na świecie zagra dla polskiej publiczności w listopadzie, aż osiem koncertów.

Genialny Australijczyk dzięki wybitnemu talentowi muzycznemu, olbrzymiej dawce humoru i niezwykłej energii sprawia, że jego każdy występ na żywo jest ogromnym przeżyciem dla melomanów i osób, które zdecydują się zobaczyć jego show po raz pierwszy.

Australijski mistrz techniki fingestyle (fingerpicking) oraz slapping to „człowiek-orkiestra”. Tommy zachwyca swoim talentem każdego, kto znajdzie się na sali i ogląda na żywo jego występ na scenie. Ten genialny wirtuoz i samouk jest oddany muzyce ciałem i duszą, sercem i myślą. Nigdy nie uczęszczał do szkoły muzycznej, nie czyta nut ani tabulatur. Każdy dźwięk wyłapuje słuchem, tworzy go w głowie i dłońmi przenosi na gitarowe struny.

Tommy Emmanuel używa gitary do grania linii basu, melodii, akordów i dźwięków perkusyjnych jednocześnie, co sprawia wrażenie obecności kompletnego zespołu na scenie, podczas gdy gra tak naprawdę jedna osoba. Swoją pasją i umiejętnościami, a przede wszystkim radością z gry na gitarze i miłością do muzyki, dzieli się z gitarzystami i fanami z całego świata podczas niezliczonych tourne. Każdego roku gra 300 koncertów na całym świecie. Ma ogromne rzesze fanów i jest uwielbiany przez każdą publiczność, bez względu na język, rasę, poglądy.

W twórczości Tommy’ego łatwo odnaleźć ślady wielu gatunków. Są w niej dźwięki charakterystyczne dla country, bluegrass, jazzu, bluesa, popu, a nawet flamenco, muzyki klasycznej czy muzyki Aborygenów. Fani mogą słuchać niemal 20 albumów – nagranych solo, w duetach, w zespołach, a także albumów coverowych, które Australijczyk stworzył grając zarówno na akustycznej, jak elektrycznej gitarze. Sześć z jego koncertów zostało wydanych na DVD, a na jego płyty instruktażowe czekają wszyscy, którzy pokochali gitarowe granie. Ostatni album, wydany w 2015 roku to „It’s Never Too Late”, powstał dzięki inspiracji płynącej z narodzin najmłodszej córki Tommy’ego tuż przed jego 60. urodzinami.

Artysta został dwukrotnie nominowany do Nagrody Grammy. Jego mentor – Chet Atkins, nadał mu miano: CGP (Certified Guitar Player). Tytuł ten otrzymało tylko czterech ludzi na świecie. Tommy był wielokrotnie nagradzany przez sztandarowe, profesjonalne magazyny jak „Guitar Player Magazine”, „Acoustic Guitar Magazine”, „Juke Magazine” czy „Rolling Stone”. Otrzymał także Order Australii, najwyższe odznaczenie państwowe, przyznane mu za wkład w rozwój kraju, m.in. w edukację muzyczną.

Gościem specjalnym Tommy’ego Emmanuela będzie Ian Cooper, jeden z najlepszych skrzypków jazzowych na świecie i zdecydowanie najlepszy skrzypek Australii. Laureat międzynarodowych nagród, takich jak: Golden Fiddle Award, ACE Award oraz MO Award.

Terminy koncertów:

12.11. Kalisz, Aula Collegium Novum, ul. Nowy Świat 4a, godz.19.00
Bilety: http://bit.ly/1XQ8k1x
Kasa Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, ul. Łazienna 6
Partnerem koncertu w Kaliszu jest Dom Kultury w Kotlinie

13.11. Rybnik, Teatr Ziemi Rybnickiej, Plac Teatralny 1, godz.19.00
Bilety: http://bit.ly/1WkybQs
Kasa Teatru Ziemi Rybnickiej

14.11. Kraków, Sala Filharmonii Krakowskiej, ul. Zwierzyniecka 1, godz.19.00
Bilety: http://bit.ly/1SDn56D
Kasa Filharmonii

16.11. Wrocław, Wrocławskie Centrum Kongresowe, ul Wystawowa 1, godz.19.00
Koncert w ramach wydarzenia: guitarmasters.pl

17.11. Łódź, Klub Wytwórnia, Łąkowa 29, godz.19.00
Informacje: http://bit.ly/1SlHcXX

18.11. Warszawa, Klub Palladium, ul. Złota 9, godz.19.00
Bilety: http://bit.ly/1raCOks
Kasa Klubu Palladium

19.11. Kielce, Sala Filharmonii Świętokrzyskiej, ul. Żeromskiego 12, godz.19.00
Bilety: http://bit.ly/24dIrfV
Kasa Filharmonii

20.11. Tarnów, Centrum Sztuki Mościce, ul. Żeromskiego 12. godz.19.00
Koncert w ramach Festiwalu Sztuki ArtFest.
Bilety: http://bit.ly/2bOejSN

Opinie fanów po polskiej trasie koncertowej Tommy’ego Emmanuela w 2014 roku.

Widziałem już wielu magików gitary, widziałem także koncerty Tommy’ego na DVD, ale przysięgam, że nie miałem wcześniej pojęcia, jakie cuda i w jaki sposób można wygrywać na gitarze akustycznej!

Byłem na krakowskim koncercie. To moje trzecie spotkanie z Tommym i trzeci raz mam wątpliwości, czy to ziemianin, czy kosmita. Koncert był genialny!!!!!!

Bóg stworzył człowieka, człowiek stworzył gitarę, ale Bogu to było za mało i dosłał nam Tommy’ego Emmanuela, aby pokazać nam jak się GRA na gitarze.

Bilety:
VIP: 200 zł
170 zł
130 zł

Ticketpro: http://bit.ly/2bXrxlx

tommy_emmanuel_poland_2016

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.