The Stage Music Festival

26 i 27 kwietnia klub The Stage (Kraków, ul.Łobzowska 3) zaprasza na The Stage Music Festival. Będzie mieszanka rasowego rocka, soczystego funka i psychodelii!
Zagra 8 zespołów, każdy bijący ze sceny potężną dawką energii.

26 kwietnia, piątek

BIG FAT MAMA – Gruba Mama to ekipa zwariowanych na punkcie “troszeczkę innego dźwięku” sześciu młodych niegdyś muzyków, których bogate w doświadczenia sceniczne losy połączyły się ze sobą by w rezultacie wspólnie wytworzyć jeszcze więcej “troszeczkę innego dźwięku”. Przywołując dobre stare brzmienia za pomocą nowoczesnych zabawek, rozśmieszając przy pomocy swoich nieprzeciętnie drętwych tekstów i szokując nieziemskim wyglądem spełniają misję, którą powierzył im sam dr. Funkenstein.
Każdy ich koncert wprowadza w trans szalonym tempem, pulsującym groovem i unikalnym show.

TRZYNASTA W SAMO POŁUDNIE – młoda kapela prezentująca klasycznego rocka z elementami bluesowymi. Laureaci wielu przeglądów zespołów rockowych, energetyczna bomba, która wciągnie każdego w zabawę pod sceną. Jacy są? Młodzi wiekiem, ale hardrockowi duchem! Idą pod prąd trendów, walą prosto w twarz swoją muzyką. I chcą żeby świat znów oszalał na punkcie ostrego grania!

DŻINDŻER PROJEKT – krakowski zespół założony w 2011 roku przez Kamilę Boruc i Filipa Pietrka, swoją muzykę określa jako osadzone w groovie i oparte na improwizacji granie funkowe z elementami jazzu i hip hopu.

the_stage-music_festival_2013

27 kwietnia, sobota

MAKAR TRIO – grupa , której członków nikomu nie trzeba przedstawiać. Na czele projektu stoi gitarzysta Andrzej Makarewicz (Seven B, Gienek Loska Band),któy w tym składzie udziela się też wokalnie (!) , na basie towarzyszy mu Jacek Chruściński (Wawele, Bluesmobile), a za perkusją zasiada legendarny perkusista Artur Malik (Urszula, Lombard).Trzeba się będzie się naprawdę uprzeć żeby usiedzieć przy nich na krzesłach.

LIMBOSKI BAATAR FOLK PUNK DUO – duet tworzą Michał Augustyniak i Kuba Rutkowski.
Koncert tego niezwykłego duetu to szamańska podróż poprzez stepy Azji, legendy delty Mississippi, plemienny funk i nowoczesne amerykańskie brzmienia przypominające trochę The White Stripes. Muzycy otwarcie przyznają się do fascynacji szamanizmem, a Michał Augustyniak opanował technikę śpiewu „Kargyra”, która w połączeniu z transowym brzmieniem bębnów sprawia, że przechodzą nas prawdziwe ciarki!

NIE STRZELAĆ DO PIANISTY – młoda grupa power bluesowa składająca się z niezwykle utalentowanych ludzi, przy czym największy poklask zyskują charyzmatyczny wokal Huberta Szczęsnego i wyrafinowana gitara Adama Karmińskiego. Oprócz rock’n’rollowej zabawy tanecznej zespół dostarczy publice spokojnych momentów zadumania przy dźwiękach lirycznych bluesów.

CINEMON – zespół Cinemon powstał w 2005r. w Krakowie jako trio gitara-bas-perkusja. Założenie zespołu miało jasno określony cel…. ma być “inaczej i nietypowo”. W muzyce od początku była nieskrępowana energia, wolność częstokroć zahaczająca o absurd czy awangardę, ale też nieco bardziej rozbudowana forma, zabawy rytmem i tonacją. Cinemon był ujściem wszystkich inspiracji tworzących go muzyków – począwszy od Led Zeppelin, poprzez Pink Floyd, Ściankę, Dream Theater (sic!), King Crimson, nie wiadomo na czym skończywszy.

Po kilku przetasowaniach w składzie (Karolina, Bart, Lechu) w maju 2007 r. Cinemon z Mariuszem Sitko rozpoczął prace w studio nagrań nad debiutancką płytą wydaną własnym sumptem w lutym 2009, pod szyldem Firmy Muzycznej.

Więcej informacji oraz aktualności festiwalowe na: facebook.com/TheStageMusicFestival.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.