Szlak Śląskiego Bluesa – Tribute To The Rolling Stones i Tribute To Kyks

Szlak Śląskiego Bluesa już w dniach 30 września i 1 października.

14 sierpnia 1998 roku wszystkie główne dzienniki telewizyjne nadawały swoje programy z zielonych płuc ówczesnego województwa katowickiego, a dokładniej ze znajdującego się w Parku Śląskim w Chorzowie Stadionu Śląskiego. Czemu? Powód był jeden, ale ogromny- pierwsza od ponad 30 lat wizyta kultowej grupy The Rolling Stones w Polsce.

Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood i nieodżałowany Charlie Watts, razem z towarzyszącym im zespołem przyjechali do Polski w ramach trasy Bridgest to Babylon Tour. Ogromna produkcja, wielka scena, z centralnie zainstalowanym okrągłym telebimem stawiała się przez wiele dni na płycie Kotła Czarownic, tak by 14 sierpnia o godz. 21:30 rozpocząć wielkie święto muzyki.

Orkiestra Szlaku Śląskiego Bluesa postanowiła uczcić wypadającą w tym roku okrągłą 25. Rocznicę tego wydarzenia i 30 września w Sali Koncertowej Katowice Miasto Ogrodów przypomni emocje tamtego wieczoru. Muzycy wraz z zaproszonymi gośćmi wykonają pełny program z 14 sierpnia 1998 roku, który tamtego wieczoru zagrali Rolling Stonesi!

Na scenie zobaczymy m.in.:
Jana Gałacha
Borysa Sawaszkiewicza
Bartłomieja Szopińskiego
Marka Goerlitza
Jacka Jagusia
Maxa Ziobro

I wieeelu przewspaniałych muzyków, których nazwiska stopniowo będziemy przed Wami odkrywać!

ALE.

TO NIE WSZYSTKO…

1 listopada 1997 roku w kultowej chorzowskiej Leśniczówce Jan Kyks Skrzek razem z grupą zaprzyjaźnionych wspaniałych muzyków zarejestrował, a następnie po kilku tygodniach wydał jeden z najważniejszych koncertowych albumów muzycznych w Polsce- album „Modlitwa Bluesmana w Pociągu”. Płyta zawiera 11 kompozycji i po dziś dzień uchodzi za jedno z najważniejszych nagrań nie tylko w dorobku Jana Kyksa Skrzeka, ale w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

W ubiegłym roku minęło równo 25 lat od wydania tego albumu, w związku z powyższym nie mogliśmy pozostać obojętni na taką rocznicę i już 1 października w Sali Koncertowej Katowice Miasto Ogrodów Orkiestra Szlaku Śląskiego Bluesa wraz z licznymi zaproszonymi gośćmi wykona cały ten kultowy album od pierwszej do ostatniej piosenki. Będzie nastrojowo, klimatycznie ale będzie też wiele niespodzianek!

Na scenie zobaczymy m.in.:
Jana Gałacha
Borysa Sawaszkiewicza
Bartłomieja Szopińskiego
Marka Goerlitza
Maxa Ziobro

I wieeelu przewspaniałych muzyków… Koniecznie musicie być wtedy z nami!

SZLAK ŚLĄSKIEGO BLUESA TRIBUTE TO THE ROLLING STONES
30.09.2023- Katowice Miasto Ogrodów
Godz. 20:00 (otwarcie bram godz. 19:30

SZLAK ŚLĄSKIEGO BLUESA TRIBUTE TO JAN KYKS SKRZEK
01.10.2023- Katowice Miasto Ogrodów
Godz. 20:00 (otwarcie bram godz. 19:30)

Bilety w cenie:
79 zł- jedno dniowe
129- karnet dwudniowy

Karnety:
https://miasto-ogrodow.interticket.pl/…/szlak-slaskiego…

Tribute To The Rolling Stones
https://miasto-ogrodow.interticket.pl/…/tribute-to-the…

Tribute to KYKS
https://miasto-ogrodow.interticket.pl/…/tribute-to-kyks…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.