Szlak Śląskiego Bluesa – strona www i aplikacja

Szlak Śląskiego Bluesa oprócz strony internetowej (www) ma już również aplikację na telefony (można pobrać na iTunes).

Aplikacja SZLAK ŚLĄSKIEGO BLUESA to interaktywny przewodnik po klubach, w których rodził się śląski blues. Łatwo i wygodnie poprowadzi po pierwszym na świecie, stałym szlaku turystycznym dedykowanym klubom muzycznym.
Na SZLAK ŚLĄSKIEGO BLUESA składa się kilkanaście miejsc w Katowicach. Z aplikacją zaplanujesz trasę zwiedzania i przeczytasz krótką historię wybranego miejsca. Każdy z klubów wspominają na filmach znakomici śląscy muzycy. Dzięki GEOLOKALIZACJI pełne materiały filmowe dostępne są tylko w odwiedzanych miejscach!
Zwiedzając Szlak poznasz sylwetki i posłuchasz wspomnień takich artystów jak ADAM I BENO OTRĘBA, LESZEK WINDER, IREK DUDEK, JÓZEF SKRZEK i wielu, wielu innych.

szlak_slaskiego-bluesa_apps

Szlak Śląskiego Bluesa jest jedynym tego typu projektem na świecie, gdzie po historii muzyki w mieście oprowadzają nas osoby, które tę historię tworzyły. W pełni multimedialny szlak wspomnień po wszystkich najważniejszych klubach muzycznych w regionie, które funkcjonowały na Śląsku w przeciągu ostatnich pięćdziesięciu lat. Szlak Śląskiego Bluesa powstał dzięki Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów w ramach projektu Miasto Muzyki UNESCO.

Ze Szlaku Śląskiego Bluesa dowiecie się m.in. gdzie powstał pomysł założenia Dżemu, z którego klubu uciekł Lemmy Kilmister i kto dał pierwszą harmonijkę Irkowi Dudkowi.

szlak_slaskiego-bluesa_www

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.