Sagittarius Blues Rock Band

Najnowsza płyta zespołu Sagittarius już dostępna.

Płytę można kupić w księgarni muzycznej Oko-Art (34,99 zł), a także w księgarni “Kurant” (Kraków, Rynek Główny 36, tel. 124229859).

SAGITTARIUS skład:
-Robert Lubera – gitara, harmonijka, śpiew
-Mariusz Moskalewicz – perkusja
-Andrzej Paprot – gitara
-Andrzej Kosiorowski – gitara basowa

gościnnie:
-Michał Jurkiewicz – organy Hammonda
-Wojciech Klich – gitara
-Sławomir Wierzcholski – harmonijka

Sagittarius Blues Rock Band – polski zespół blues rockowy założony w 1977 roku w Nowej Dębie.

Zespół, w którego w latach 1977–1979 w skład wchodzili Mirosław Jeżyk, Jerzy Lubera, Wiesław Widz, Wojciech Jasiński i Mariusz Moskalewicz, grał muzykę progresywnego rocka w stylu Genesis i Yes.

W 1981 roku grupa zaistniała w zupełnie odmienionym składzie pod wodzą Roberta Lubery i grając muzykę blues rockową. Zespół został laureatem Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Piosenki „OMPP” we Wrocławiu 84/85. Dzięki zajęciu 9. miejsca w tym przeglądzie zagrał jako laureat „Złotej Dziesiątki” na Festiwalu w Opolu w koncercie „Debiuty” 1985. Grupa była także uczestnikiem Festiwalu w Jarocinie (występ nagrany przez radiową „Trójkę”), Blues TOP Sopot, Jesień z Bluesem, FAMA, Rawa Blues oraz Muzycznego Campingu w Brodnicy.

Utwory „Deszczowy blues” i „Stary jeep” często gościły na antenie krajowych stacji radiowych, a także znalazły się na pierwszym miejscu listy przebojów Uniwersytetu Columbia w USA.

W latach 80. ubiegłego wieku Sagittarius występował na wielu koncertach w kraju i poza jego granicami. Akompaniował podczas trasy koncertowej Tadeuszowi Nalepie.

Od 2011 roku zespół ponownie wznowił działalność w składzie: Robert Lubera, Andrzej Paprot, Andrzej Kosiorowski i Mariusz Moskalewicz.

sagittarius_blues_rock_band_fb

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.