Stacja Czechowice-Dziedzice Rock & Blues Festiwal

Czechowice – Dziedzice doczekały się festiwalu z prawdziwego zdarzenia. Starannie dobrani artyści, lubiany klub, świetna atmosfera, czyli STACJI CZECHOWICE-DZIEDZICE ROCK & BLUES FESTIWAL.

Ubiegłoroczny festiwal okazał się ogromnym sukcesem, a  marzenia o zorganizowaniu w Czechowicach imprezy kulturalnej na najwyższym muzycznym poziomie zostały w 100% zrealizowane.

W tym roku organizatorzy – Klub Muzyczny CHACHArnia  (Centrum Handlowe “Stara Kablownia”, ul.Legionów 83, Czechowice-Dziedzice) –  także postawili na artystów z najwyższej półki.

Pierwszy dzień (piątek, 13.11) to nie lada gratka dla miłośników polskiego i światowego bluesa. Na scenie czechowickiego klubu wystąpią:

Boogie Boys nazywani  „Najlepszym produktem eksportowym reprezentującym polską scenę bluesową”. Udowodnili to będąc finalistami największego na świecie International Blues Challenge Memphis, TN 2009 oraz European Blues Challenge – Berlin 2011.Od początku istnienia, datowanego na rok 2002, odwiedzili niemal wszystkie kraje europejskie plus kilka na innych kontynentach. Ich koncerty cieszą się wyjątkową popularnością wszędzie tam gdzie się pojawią.

John Clifton, czyli wirtuoz harmonijki ustnej, gitarzysta oraz wokalista rodem z Kalifornii. Jest weteranem sceny west coast bluesa i wykonawcą podróżującym po całym świecie od końca lat osiemdziesiątych.  Znany ze swojej współpracy z MoFo Party Band, zespołem bluesowym, z którym występował na wielu festiwalach i klubach w USA, Europie, Australii oraz Nowej Zelandii.

B.B. & The Blues Shacks – zespół z Hildesheimw północnych Niemczech stworzony i od początku dowodzony przez braci ARLT. Andreas jest wysoko ocenianym przez światową prasę muzyczną gitarzystą a Michael to stylowy wokalista, harmonijkarz i żywiołowy showman. Cała formacja liczy pięciu profesjonalnych muzyków i serwuje wybuchową mieszankę bluesa i soulu, doprawioną sercem i duszą.

Drugi dzień (sobota, 14.11) należy do jedynego w swoim rodzaju, bezkompromisowego Tymona Tymańskiego, który wystąpi tego dnia wraz z zespołem Tymon & The Transistors. Ze względu na szeroki zakres repertuarowy zespołu utrzymany w różnorodnej stylistyce – od brzmień lat 60. i space rocka począwszy, a skończywszy na punk rocku, reggae, hard rocku, country i jazzie, przypadnie do gustu wszystkim uczestnikom zabawy.  Jak w każdą sobotę, po zakończonym koncercie organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w imprezie klubowej.

Finałem Festiwalu będzie koncert jednej z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka –  LADY PANK! Zespół wydał ponad 20 płyt i dziesiątki przebojów, m.in. „Mniej niż zero”, „Wciąż bardziej obcy”, „Kryzysowa narzeczona”, czym zdobył szerzę oddanych fanów.

Podobnie jak w roku ubiegłym Stacja Czechowice – Dziedzice Rock &Blues Festiwal zyskała poparcie lokalnych władz i objęta została patronatem Burmistrza Miasta Mariana Błachuta.

Sprawmy,  by jesień w Czechowicach miała najlepsze  bluesowo-rockowe brzmienie!

PIĄTEK – 30 PLN (przedsprzedaż) – 40 PLN (w dniu koncertu)
20:00 Boogie Boys
21:30 John Clifton Blues Band
22:30 B. B. & The Blues Shacks (D)
bilety: http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1705483-stacja-czechowice-dziedzice-boogie-boys-john-clifton-blues.html

SOBOTA – 30 PLN (przedsprzedaż) – 40 PLN (w dniu koncertu)
19:00 Tymon Tymański
bilety: http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1704763-stacja-czechowice-dziedzice-tymon-the-transistors.html
http://www.kupbilecik.pl/impreza-9009-stacja.czechowice..dziedzice.rock..blues.festiwal.czechowice.dziedzice.html

NIEDZIELA – 50 – PLN (przedsprzedaż) – 60 PLN (w dniu koncertu)
20:00 Lady Pank
bilety: http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1704800-stacja-czechowice-dziedzice-lady-pank.html

Karnet na wszystkie dni festiwalu : 90 PLN
bilety: http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1705509-stacja-czechowice-dziedzice-karnet-13-15-11.html

Stacja_Czechowice-Dziedzice_Rock-Blues_Festiwal_2015_plakat

Źródło: Klub Muzyczny CHACHArnia

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.