Dla Leosia Józefczyka

Bieszczady, Bies Czad Blues, Kraków, Poznań pomagają, pomóżcie i Wy.

Cały zysk uzyskany z akcji zostanie przekazany na pomoc i leczenie dla Leosia Józefczyka.

Bies_Czad_Blues_2015_f-Grzegorz_Galuba_1_21

Leonard jest półtorarocznym chłopcem, który urodził się z ciężką wadą obu nóżek (Fibular Heminelia – brak kości strzałkowych, niedorozwój kości piszczelowych oraz stóp). Na świecie jest kilka osób z tym schorzeniem, które stały się dość znane jak np. Oscar Pistorius czy Aimee Mullins. Jednak od czasu kiedy Pistorius musiał się zmagać z chorobą, medycyna poszła znacznie do przodu i możliwe są inne metody leczenia aniżeli amputacja. Nauka życia na protezach nie jest już jedyną opcją. Problem w tym, że operacji tego typu nie wykonuje się na co dzień, liczba specjalistów gotowych się ich podjąć jest nieduża, zaś same operacje są kosztowne. Stąd też konieczność zgromadzenia funduszy, między innymi dzięki tej aukcji.

leos_siekierezadaKomplet książek Rafała Dominika z Siekierezady

Przedmiotem aukcji jest zestaw książek („Bieszczady. Przystanek Siekierezada”, „Zapiski z Siekierezady”, „Pociąg do Bieszczad. Stacja Siekierezada”, „Bieszczadzkie opowieści Siekierezady”, Bieszczadzkie opowieści Siekierezady + najnowsze opowiadania”) autorstwa Rafała Dominika, szerzej znanego jako „Gasiu” starszy bufetowy Siekierezady.
Każda z pięciu książek posiada dedykację od autora. W zestawie znajduje się też płyta Arka Zawilińskiego znanego wykonawcy folkowo – bluesowego oraz podkoszulek z Siekierezady (rozmiar M).

Szczegóły: http://allegro.pl/komplet-ksiazek-rafala-dominika-z-siekierezady-i5760208354.html

leos_a.kwiatkowskaObraz Agnieszki Kwiatkowskiej

Przedmiotem aukcji jest obraz autorstwa Agnieszki Słowik Kwiatkowskiej. Wymiary obrazu to 40 x 50cm.
Agnieszka jest jedną z niewielu artystek w Bieszczadach, która nie jest samoukiem i ukończyła Akademię Sztuk Pięknych. Pochodzi z Warszawy, lecz uciekła z niej wiele lat temu. Maluje głównie konie i bieszczadzkie pejzaże. I trzeba jej przyznać, że robi to pięknie. Ale nie boi się też węgla czy akwareli, robi ilustracje do książek. Nostalgiczne pejzaże, niezwykłe, pełne zadumy portrety, promieniujące energią obrazy przedstawiające konie znalazły już wielu miłośników a także nabywców.
ej prace można oglądać i kupić w Synagodze w Lesku, w Galerii “Barak” w Czarnej oraz w Galerii Fantasmagoria w Przysłupiu. Zakupu można dokonać także w Gminnym Ośrodku Kultury w Cisnej. Jest także autorką plakatów promujący doroczny Festiwal Sztuk Różnych “Bieszczadzkie Anioły”.

Szczegóły: http://allegro.pl/obraz-agnieszki-kwiatkowskiej-i5760226481.html

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.