Stacja Czechowice-Dziedzice 2016

Przed nami kolejna odsłona imprezy Stacja Czechowice Dziedzice – Rock & Blues Festiwal, który odbędzie się 18 oraz 20 listopada w Klubie Muzycznym ChaCharnia w Czechowicach Dziedzicach (ul.Legionów 83).

Będzie rockowo i bluesowo, a imprezę uświetnią gwiazdy światowego formatu, zagrają Eric Sardinas & Big Motor oraz Ray Wilson.

Program:
18 listopada, piątek
-Eric Sardinas & Big Motor
-Ania Rusowicz
-Rapsberry Hills

20 listopada, niedziela
-Ray Wilson
-Hard Rockets
-Walfad

Ceny biletów w przedsprzedaży wynoszą 45 zł (pierwszy dzień festiwalu), 65 zł (drugi dzień festiwalu) oraz karnet 99 zł. W dniach koncertów ceny wyniosą odpowiednio 60 zł oraz 80 zł. Wejściówki można nabyć w klubie Chacharnia lub za pośrednictwem portali:

Eric Sardinas – bluesman i gitarzysta, urodzony w 1970 roku na Florydzie artysta, słynie z niesamowitego rzemiosła oraz scenicznej charyzmy. Na gitarze zaczął grać w wieku 6 lat. Jego muzycznymi inspiracjami stali się tacy artyści jak Charlie Patton, Bukka White, Big Bill Broonzy, Elmore James i Muddy Waters.
Początki dynamicznej kariery Sardinasa sięgają roku 1990 – kiedy to młody bluesman przyjechał do Los Angeles, by grać na ulicach miasta. Było to preludium do założonej później grupy – Eric Sardinas Project.
Pierwszy album Sardinasa „Treat Me Right” ukazał się w roku 1999. W latach 2001 oraz 2005 artysta ze swoim zespołem ruszył w światowe tournée, supportując Steve’a Vaia.

Ray Wilson wyróżniony przez „Classic Rock Magazine“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów brytyjskich, kompozytor i autor tekstów, ceniony szczególnie za charyzmę sceniczną i zawsze wysoką formę koncertową.
W 1996 roku Ray Wilson zastąpił Phila Collinsa w roli wokalisty zespołu GENESIS. Jako frontman tej legendarnej grupy współtworzył będący na czwartym miejscu pod względem ilości sprzedanych płyt Genesis album „Calling All Stations“. W marcu 2010 r., zespół GENESIS został przyjęty do słynnego „Rock’n‘Roll Hall of Fame“, jako jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów wszech czasów.
Artysta od ponad 4 lat związany jest z Polską gdzie obecnie mieszka. W międzyczasie był uczestnikiem koncertu zorganizowanego z okazji objęcia przez Polskę Prezydencji w UE. Jego występ otwierał UEFA EURO 2012 Fanzone w Warszawie (koncert zobaczyło ponad 100 000 widzów). Ray Wilson jest założycielem i fundatorem działającej w Poznaniu Fundacji Raya Wilsona.

Źródło: Cinematographer Productions

stacja_czechowice_dziedzice_rock_blues_festiwal_2016

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.