Sosnowski – koncerty

Sosnowski (Bart Sosnowski) urodził się i mieszka w Warszawie. Robił w życiu różne rzeczy. Sprzedawał fortepiany, pracował w muzeum, pakował paczki, grał do kotleta, a przez chwilę nawet spawał. Przez cały ten czas towarzyszyła mu gitara. Żeby było bardziej abstrakcyjnie – z wykształcenia jest oboistą. Po latach komponowania dla innych, postanowił napisać coś dla siebie. I wykrzyczeć światu, kim naprawdę jest.

Znaki szczególne Sosnowskiego to: zachrypnięty, lekko trzeszczący wokal, rozczochrane włosy, poczucie humoru. A do tego muzyka będąca połączeniem roots rocka, bluesa, bluegrassu, a nawet country. Sosnowski śpiewa, grając na gitarze, obsługując jedną nogą bęben basowy, a drugą tamburyn. Jego koncerty mają charakter live actu, podczas których opowiada o tym, jak powstawały jego piosenki.

Sosnowski w audycji Okolice Bluesa Andrzeja Jerzyka – posłuchajcie

Moje piosenki to lek na wszystko z czym sobie w życiu nie radzę. Czasem chce się coś po prostu wykrzyczeć. Niezależnie od tego, czy to ból, czy radość.

„Deszcz” jest takim epilogiem do płyty „The Hand Luggage Studio” i pewnego okresu w moim życiu. Przyszedł do mnie pewnego dnia nad ranem, kiedy zasuwałem na nocną zmianę z paletą towaru do wyłożenia – dorabiałem sobie w ten sposób pomiędzy koncertami. Po prostu usłyszałem go w głowie. Choć utwór ten jest opowieścią, tak jak inne moje piosenki, najważniejsze są w nim emocje, stan ducha. Po cichu liczę na to, że będą osoby, które po prostu go poczują. Może przyniesie im ulgę? Może ich poruszy? Sam jestem bardzo ciekawy.

Najbliższe koncerty:

04.11 – Sosnowski feat. Kielak – Białystok, Fama
09.11 – Sosnowski sola act – Zabrze, Kopalnia Guido
20.11 – Trójka Debiutuje – Białystok, Zmiana Klimatu
21.11 – Trójka Debiutuje – Wrocław, D.K. Luksus
24.11 – Trójka Debiutuje – Gdynia, Ucho
27.11 – Trójka Debiutuje – Warszawa, Stodoła
29.11 – Sosnowski – Polskie Radio Rzeszów
30.11 – Trójka Debiutuje – Kraków, Zaścianek
01.12 – Sosnowski – Gdynia, Blues Club

(fot. we wpisie Marta Kacprzak)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.