Seven B & Blue Sounds – Jędrusiowe Bluesowanie 2004

Na portalu YouTube pojawił się materiał, którego nie można pominąć, wręcz trzeba go propagować.

Oddajemy głos Andrzejowi Jerzykowi (Radio Centrum Kalisz – Okolice Bluesa):
-Dziś odnalezione, a więc ocalone od zapomnienia. Jest to jeden z moich programów “Jędrusiowe Bluesowanie” i w dodatku specjalne wydanie. Dotyczy koncertu “Blue Sounds” i “Seven B.” w Ostrowie w roku 2004 z okazji “Gwiazdki z Bluesem”. “Seven B.” gościło wówczas chyba 2 lub 3 dni w Ostrowie.

Całość materiału ma ponad 40 minut, ale są tu fragmenty koncertu, wywiady, 100% live z Radia Centrum Kalisz i inne jakże miłe niespodziewanki. Jeżeli chcecie przypomnieć sobie o istnieniu tej znamienitej Orkiestry, zapraszam do oglądania!!!
Wielkie Dzięki dla Filipa Wilczyńskiego, za zgodę wyemitowania tego materiału!!!

Seven B & Blue Sounds (0publikowany 09.01.2016 r. – ana)
Gwiazdka z Bluesem 2004′ w Ostrowie Wielkopolskim,
spotkanie w Radiu Centrum Kalisz, koncert na Klubowej, muzyka, wywiady i inne smaczki 🙂 … !
Materiał nagrany przez Tvk ProArt – Ostrów Wielkopolski w 2004 r. Program pod redakcją Andrzeja Jerzyka – “Jędrusiowie Bluesowanie”

Seven_B_2004_1_www.biesczadblues.pl

SEVEN B – polsko-białoruski zespół bluesowo-rockowy.

Został założony w 1990 w Grodnie przez Gienka Loskę i Andrzeja Makarewicza Makara. Po przyjeździe do Polski w 1992, muzycy koncertowali w Augustowie i Białymstoku, w 1993 przybyli do Krakowa, gdzie grali razem do 2004.

Stałym miejscem występów zespołu był chodnik przed klubem Pod Jaszczurami, kilka razy koncertował również w Piwnicy pod Baranami. Zespół Seven B zagrał niezliczoną ilość koncertów nie tylko w kraju (m.in. Rawa Blues Festiwal, Sopot Blues Festiwal, Jimiway Blues Festiwal, Festiwal im. Ryśka Riedla), ale i za granicą (Singen – festiwal nad jeziorem Bodeńskim, Michelstadt Vatertag Festiwal, Muehlbergfest Festiwal).
Zespół nagrał 3 płyty “Acoustic”, “Make Up Your Mind” i “Rocktales”. Utwory z ostatniej płyty zostały bardzo ciepło przyjęte przez słuchaczy i dziennikarzy. Znalazły się one na listach przebojów rozgłośni radiowych w Dani, Niemczech i USA. W Polsce natomiast przezentowane były w Radiowej Trojce przez Wojciecha Manna i Piotra Konińskiego, MTV oraz w wielu innych regionalnych rozgłośniach radiowych (m.in. Radio Kraków, Radio Rzeszów, Radio Centrum).
Seven B koncertował zwykle w składzie 5-osobowym (m. in z Jackiem Chruścińskim (bass), Arturem Malikiem (dr)). W 1997 dołączył perkusista Walery Nowik, a w 1998 basista Tomasz Dzień. W 2001 dołączył gitarzysta Mariusz Kuchta. Ostatnią zmianą było odejście z zespołu Walerego Nowika, na jego miejsce wszedł Grzegorz Schneider a miejsce Tomasza Dzienia zajął Paweł Mikosz.
Zespół zakończył działalność w 2006 roku.

Blue_Sounds_2004BLUE SOUNDS powstał w 1999 roku, aby wzruszać, zachwycać i niepokoić. Do repertuaru, który złożony jest przede wszystkim z kompozycji własnych, wnosi własne upodobania i fascynacje. Każdy z muzyków to indywidualność, ale utwory w ostatecznej formie zachowują specyficzne brzmienie i charakter, tworząc niepowtarzalny styl zespołu, a także ciepły i zarazem pełen energii klimat koncertów. Marek Jakubowski zwraca uwagę, iż: “…Główną postacią jest tutaj wokalistka, prawdziwie, bez udawanego dramatyzmu śpiewająca bardzo osobiste w treści – także napisane przez siebie – teksty. Joanna Karkoszka czyni to nader przekonująco, naturalnym dla bluesa, a nawet jazzu głosem…” (Jazz Forum 4-5/2006).

Członkowie zespołu:
Joanna Karkoszka – wokal, gitara akustyczna ; Tomasz Karkoszka – perkusja ; Jarek Szajerski – gitara basowa ; Wojtek Hamkało – gitara akustyczna, elektryczna i dobro ; Jacek Cichocki – instrumenty klawiszowe, akordeon.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.