Retro Blues w Oleśnicy

Piwiarnia w Oleśnicy (ul.Mickiewicza 3, godz.21:00, wstęp wolny) 14 grudnia zaprasza na koncert bluesowy czeskiego duetu Retro Blues.
Będzie dużo bluesa po czesku i będzie dużo piwa po czesku!

Retro Blues: Nejbližší koncert bude v Polsku Olesnica Piwiarnia !!!

Jak Oleśnica, to Bieszczady pozdrawiają “Dziadzię” i życzą miłego wieczoru z Retro Blues.

Blues Retro.
Za tą nazwą ukrywa się Petr “Dzetro” Ritzka – muzyk grający na gitarze akustycznej, gitarze rezofonicznej, śpiewak i kompozytor w jednej osobie.

“Miłością mojego życia jest blues”

Petr”Dzetro” Ritzka urodził się w miejscowości Hlucin (małe miasto leżące na północy Moraw). Jako muzyk, miał kontakt z wieloma gatunkami muzycznymi. Grał w grupach rockowych, bluesowych i country, aż w końcu jesienią, 2005 roku założył bluesową „one man group”.

Pisze muzykę do własnych tekstów. Niektóre z nich wykorzystuje do znanych i lubianych bluesowych standardów. Jego repertuar to utwory bluesowe, które wykonuje akustycznie. Petr chętnie współpracuje z innymi muzykami. Dlatego skład Retro Blues może się zmieniać i nieraz zaskakiwać nas swoim repertuarem, wzbogaconym o nowe instrumentarium. Daje temu przykład chociażby Lubos Khyr, który jest obecnie jednym z członków grupy. Jego gra na harmonijce ustnej, akustycznej, a także gitarze rezofonicznej, wniosła do utworów Retro Blues nutę folkową, która doskonale wkomponowała się w muzykę zespołu, której fundament stanowi blues.
Żywiołowość i spontaniczność sceniczna Retro Blues dodają kolorytu całości koncertów grupy, na które zapraszam!.

Retro Blues – Loděnice Blues

Jeden komentarz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.