Jan Gałach Band i HG Art

Zespół Jan Gałach Band podjął współpracę z agencją artystyczną HG Art. Mamy nadzieję, że przełoży się to na mnóstwo koncertów formacji pod batutą Janka Gałacha.

Agencja artystyczna HG Art to :
Management muzyczny, koncerty, warsztaty muzyczne, zajęcia z szeroko pojętej aranżacji, kompozycji oraz nauki gry na instrumentach, bez względu na wiek i stopień zaawansowania, kompozycja i aranżacja muzyki do reklam, filmów, przedstawień teatralnych, itp., na różnego typu orkiestry (Big-band, orkiestra smyczkowa, orkiestra symfoniczna, składy kameralne i inne).

HG Art powstało z inicjatywy jednej osoby i pomocy wielu innych. Sam pomysł jest stary jak świat, ale ponoć dobry pomysł to połowa sukcesu. Kiedy w 2011r. powstawała H&G Akademia wiadomo było, że HG Art to kwestia najbliższego czasu, czasu przygotowań, obserwacji i niełatwej pracy. Poruszamy się po niepewnym gruncie, bo chcemy promować muzykę ambitną i nie rzadko trudną, ale zawsze szczerą, bo wynikającą z chęci tworzenia i miłości do niej.

Więcej o agencji HG Art: www.hgart.pl

HG Art o zespole Jan Gałach Band:
JAN GAŁACH BAND

Skład zespołu:
Jan Gałach – skrzypce
Karolina Cygonek – vocal
Marek „Pegaz” Kobus – gitara
Borys Sawaszkiewicz – klawisze
Marek Idzik – bas
Jakub Fiszer – perkusja

Gdy w 2011r. ukształtował się obecny skład Jan Gałach Band, każdy z muzyków obecnych w zespole był znany fanom szeroko pojętej muzyki bluesowej, rockowej, jazzowej czy funky. Olbrzymi potencjał twórczy i umiejętności całego zespołu sprawiają, że Jan Gała Band coraz mocniej zaznacza swoją obecność na scenie muzycznej w kraju i zagranicą. Trudno określić w kilku słowach styl i rodzaj muzyki, jaki prezentują. Fantastyczne zgranie i inspiracja wieloma gatunkami muzycznymi sprawiają, że to, co słychać ze sceny jest prawdziwą mieszanką wybuchową wielu stylów, gdzie improwizacja ma szczególne znaczenie.

Pomysłodawcą i założycielem zespołu jest Jan Gałach. Jako skrzypek, kompozytor i aranżer jest od lat dobrze znany z wielu projektów muzycznych takich, jak koncerty w ramach Rawy Blues, koncerty świąteczne, warsztaty muzyczne, czy formacja „Osły”. Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi wykonawcami, a usłyszeć go można na płytach choćby takich artystów lub zespołów jak Martyna Jakubowicz, Acid Drinkers, 4 Szmery, J.J. Band, Schau Pau Acoustic Blues, Osły, Koniec Świata, Highway, czy Acoustic Travel Band. W Stobno Records powstaje płyta z kompozycjami Janka Gałacha, która będzie uwieńczeniem wspólnej pracy całego zespołu.

Źródło: HG Art

Foto: Krzysztof Szafraniec

Jeden komentarz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.