Premiera płyty zespołu Fertile Hump

Premiera debiutanckiego, długogrającego albumu “Dead Heart” zespołu Fertile Hump odbędzie się dzisiaj w krakowskim klubie Alchemia, ale prapremiera jest już w sieci!

Fertile Hump to trio, które tworzą: Magda Kramer (wokal, gitara), Tomek Szkiela (gitara, wokal) oraz do złudzenia przypominający Davida Guettę, Maciek Misiewicz (perkusja). Po premierze debiutanckiej EP’ki przyszła pora na płytę długogrającą. „Dead Heart” trafi do sprzedaży na początku listopada z logo Instant Classic. Fertile Hump daje ci korzennego, bluesowego rock’n’rolla, ale przede wszystkim traumę i szczere do bólu, smutne jak chuj teksty pisane w warszawskiej kuchni.
Sami tak piszą, że zaczęło się i trwa w kuchni. Rodzice i znajomi mówią, że są świetni i zespół w to wierzy. Sąsiedzi ich nienawidzą. Dużo się kłócą i chyba są alkoholikami. W 2015 wydali cztery piosenki, w listopadzie 2016 dwanaście. To pewnie w 2017 ogłaszają, że wydadzą 36.

fertile_hump-dead_heart_2

– Nie było momentu, w którym cokolwiek postanowiłem – tłumaczy genezę powstania zespołu gitarzysta i wokalista Tomek Szkiela (The Stubs). – Mieszkamy z Magdą razem. Wieczorami gramy i śpiewamy, jakieś pierdoły razem. To o czym tu mówimy jest wynikiem takich właśnie wieczorków. Kiedy okazało się, że Instant Classic i Long Walk chcą to wydać doszliśmy do słusznego wniosku, że perkusja sama się nie zagra, więc poprosiliśmy Maćka, żeby nam akompaniował. Maciek to fantastyczny człowiek. Nie jesteśmy jego godni.

Płyta zawiera piosenki plasujące się gdzieś pomiędzy surowym, garażowym bluesem, a bardziej rockową estetyką spod znaku Jacka White’a. – To w jakiejś mierze odbicie różnych perypetii – tłumaczy odpowiadająca za partie wokalne Magda. – Może nie jest to spowiedź, ale na pewno jakiś komentarz do żałosnej prozy naszego życia.

Pocieszające jest to, że Fertile Hump raczej nie jest jednorazowym wyskokiem. – W naszym wieku opcja “na 50 lat” oznacza “do końca życia”. Ale, nie no, jak najbardziej chcemy grać, nowe kawałki się robią, koncerty się planują, więc na pewno, tak szybko się nas nie pozbędziecie. Ja nie wiem, ja jestem tu od robienia pompek – tłumaczy perkusista Maciek (Test Prints).

Koncerty zespołu:

fertile_hump-dead_heart_3

Fertile Hump – Dead Heart (Full Album):

0:00 Kitchen Bluesfertile_hump-dead_heart_5
3:19 Dead Heart
7:15 Grown Up Lullaby
9:50 Fern Flower
13:08 Bury That Hole
16:33 Wooden Head
19:47 Thrown Away Your Ring
22:09 Dreams
25:53 Once I Get Home
28:26 Baby, Come Back
31:12 Hugs Before Guns
34:04 Enjoy The Rain

Magda Kramer (vocal, guitar)
Tomek Szkiela (guitar, vocal)
Maciek Misiewicz (drums, guetta)

All music and lyrics by Fertile Hump.
Recorded, mixed and mastered by Marcin Klimczak in Mustache Ministry Studio.

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.