Bóg gitary. Eric Clapton. Biografia

Dla jednych egocentryk i świr, przez innych okrzyknięty bogiem i jednym z najlepszych gitarzystów w historii, Eric Clapton z pewnością jest postacią nietuzinkową.

Paul Scott z niezwykłą szczerością przedstawia nam skomplikowany obraz muzyka zakochanego w bluesie, graniu i… żonie najlepszego przyjaciela. Pozornie to typowy życiorys gwiazdy rocka, dążącej uparcie do samozagłady. Muzyka, alkohol i kobiety – przez szereg lat życie Claptona krążyło wokół trzech nałogów.

bog_gitary-eric_clapton-biografia_3Dzieciństwo spędzone na skraju robotniczego miasteczka naznaczone było piętnem odrzucenia; ogromny sukces grupy Cream zaskutkował paroletnim brakiem trzeźwości, a nieumiejętność tworzenia relacji damsko-męskich – tragiczną, smutną relacją z żoną George’a Harrisona. Liczne odwyki przez lata nie przynosiły skutku, a uparty fan Freddiego Kinga bardzo długo był niezadowolony z własnej gry, nawet już w czasie, gdy inni uważali go za gitarowego wirtuoza.

Ostatecznie to właśnie muzyka okazała się dla Claptona najlepszą terapią – ucieczką po stracie syna, wyrazem pogodzenia się z losem i początkiem nowego życia. Wnikliwa, poruszająca biografia i skrupulatny zapis wszystkich wzlotów i upadków w muzycznej karierze żyjącej legendy.

Scott jest fanem Claptona, ale to nie powstrzymuje go przed pisaniem o tym, jakim idiotą może być słynny gitarzysta.
Socialbookshelves.com

Paul Scott – pisarz, dziennikarz popkulturowy m.in. w „Daily Mail” i muzyczny fanatyk, autor bestsellerowych biografii Robbiego Williamsa (Robbie Williams. Anioły i demony, 2003) i Gary’ego Barlowe’a (Robbie and Gary: It’s complicated, 2012). Prywatnie wielki fan Erica Claptona. /Wydawnictwo W.A.B./

Autor: Paul Scott
Tytuł: Bóg gitary. Eric Clapton. Biografia
Wydawca: W.A.B.bog_gitary-eric_clapton-biografia_2
ISBN: 978-83-280-3664-2
Liczba stron: 384
Wymiary: 135mm x 202mm
Tłumaczenie: Dobromiła Jankowska

KUP:
niePrzeczytane – 25,62 zł
Czytam – 28,33 zł
Aros – 29,24 zł
Merlin – 29,99 zł
Empik – 39,99 zł

 

Jeden komentarz

  1. Cóż możemy dodać? Ta książka przedstawia Erica Claptona, którego być może nie znają nawet jego najwięksi fani. Jest równie zaskakująca, co fascynująca, ale z całą pewnością możemy napisać, że nie sposób się od niej oderwać. Polecamy gorąco!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.