Praski Blues. Edycja XVIII

Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy (ul. Podskarbińska 2) 30 listopada 2018 r. (piątek, godz. 19:00, wstęp wolny) zaprasza na koncert Magdy Piskorczyk i Jędrzeja Kubiaka.

Koncert poprowadzi red. Zbyszek Jędrzejczyk

Magda Piskorczyk / Jędrzej Kubiak – American Folk Blues

Znają się od niemal dwudziestu lat, równolegle debiutowali na polskiej scenie, by muzyce pozostać wiernymi aż do dziś. Magda stała się uznaną w świecie wierną afroamerykańskiej kulturze muzycznej wokalistką, Jędrzej zaś największym w Polsce autorytetem w dziedzinie charakterystycznej dla bluesa gitary rezofonicznej (zwanej gitarą dobro). Teraz do wspólnego muzycznego tygla wrzucają doświadczenia zdobyte podczas długoletnich podróży po świecie bluesa, gospel, worksongu, białego amerykańskiego folku i bluegrassu.

Ich koncert bogaty jest w brzmienia rozmaitych instrumentów (w tym elektrycznej gitary barytonowej oraz gitary hawajskiej lap-style) i zaskakuje zróżnicowaniem barwy głosu Magdy. Muzyka duetu z jednakową łatwością ilustruje znój czarnoskórych niewolników znad Mississippi, jak i radosne potańcówki białych mieszkańców Appallachów.
Magda Piskorczyk
www.magdapiskorczyk.net

Jędrzej Kubiak
www.jedrzejkubiak.com

Ideą imprezy jest prezentacja różnych gatunków bluesa, granych i śpiewanych przez szerokie grono muzyków, hołdujących temu nurtowi i dobrze się w nim czujących.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.