Blues w kościele poewangelickim w Kaszczorze

17 listopada 2018 r. (godz. 18:00, wstęp wolny) w kościele poewangelickim w Kaszczorze (Plac Wolności 2), po raz drugi, zagości blues. Zagrają Smooth Gentlemen i Blues Flowers.

9 lat temu, krótko przed renowacją poewangelickiego kościoła w Kaszczorze to miejsce zaczęło pisać swoją nową historię, jako lokalne centrum kultury i turystyki w Kaszczorze. Pierwszym dużym wydarzeniem kulturalnym w tym obiekcie był właśnie koncert bluesowy, który zgromadził wtedy tłum słuchaczy, a jego artystyczne echa do dzisiaj są wspominane przez kaszczorską i nie tylko kaszczorską publiczność. Blues uosabiany przez zespół Blues Flowers i jego gości nie znalazł się na tym koncercie przypadkowo, ponieważ 25 lat temu to właśnie w Kaszczorze, na strychu domu znajdującego się nieopodal miejsca koncertu, odbyły się pierwsze próby tej znanej w całej Polsce bluesowej grupy. Maciej Kręc basista zespołu pochodzi właśnie z Kaszczoru i dzięki życzliwości lokalnego Stowarzyszenia Razem postanowił zaprezentować swoje muzyczne fascynacje w miejscu, gdzie to się wszystko zaczęło. Przez ostatnie 25 lat Blues Flowers zagrał na największych festiwalach bluesowych w Polsce, jego piosenki są emitowane na antenie wielu rozgłośni radiowych, a szczególnie upodobali je sobie redaktorzy Radiowej Trójki, Jedynki Polskiego Radia, a także zaprzyjaźnionej z zespołem rozgłośni Radio Poznań. Teledysk do piosenki „Nie będę grzecznych chłopcem” z gościnnym udziałem podróżnika Tony’ego Halika przez wiele tygodni znajdował się na liście przebojów Muzycznej Jedynki w programie pierwszym TVP. Kabaretowe teksty lidera grupy Jaromiego Drażewskiego i muzyka zespołu z pogranicza bluesa i folku z pewnością wprowadzi Was w dobry nastrój.

Tak jak 9 lat temu, tak i na nadchodzącym koncercie, publiczność będzie mogła liczyć na gości zespołu. Tym razem będzie to formacja Smooth Gentlemen pod wodzą Bartłomieja Szopińskiego. Ten Artysta jest od kilu lat corocznym laureatem tytułu „pianista roku” w ankiecie tygodnika „Twój Blues”. Mieszkający na co dzień w Warszawie muzyk koncertował w USA, Kanadzie, Japonii, Nowej Zelandii i niemal w całej Europie. Grał na jednej scenie z największymi gwiazdami światowego bluesa, a jego kunszt doceniają muzycy amerykańscy z Kalifornii, którzy często zapraszają go do wspólnych nagrań i koncertów. W kwietniu muzycy będą reprezentowali Polskę na bluesowej Eurowizji czyli European Blues Challange, które odbywać się będą na portugalskich wyspach Azorach. Smooth Gentlemen to trio, ale energii ma jak big band więc tego koncertu na pewno nie zapomnicie.

Serdecznie zapraszam, posłuchajcie bluesa na naprawdę bardzo wysokim poziomie i poczujcie go właśnie w Kaszczorze. Na miejscu będzie też stoisko z płytami bluesowymi i koszulki zespołu. Zapraszamy na II Kaszczorski Wieczór z Bluesem 17 listopada 2018, starujemy o godzinie 18:00. Wstęp jest wolny.

Z poważaniem
W imieniu organizatorów

Teresa Kręc
Tel. 605 602 103

Źródło: Flower Records

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.