Prapremiera płyty Ścigany w Okolicach Bluesa

Andrzej Jerzyk (Okolice Bluesa):
Już 24-września (poniedziałek) godzina 23:00 zapraszamy do “Okolic Bluesa”. Ufam, że będzie to niezwykle sympatyczny i bardzo ciekawy wieczór, bowiem czeka nas prapremiera najnowszej solowej płyty Macieja Lipiny zatytułowanej “Ścigany”. To słuchacze “Okolic Bluesa” będą pierwszymi, którzy usłyszą szerokie fragmenty tegoż albumu, tydzień przed jego oficjalną premierą. Oczywiście Gościem specjalnym na żywo w studiu, będzie sam Maciek Lipina który opowie nam wszystko o tym krążku, a do tego Maciej odgraża się, że zagra dla nas także na żywo ze studia Radia Centrum Kalisz. Powiem Wam, że cieszę się na przyjazd Macieja, bo zawsze bardzo ceniłem i cenię nadal Jego twórczość i rad jestem, że przyjął nasze zaproszenie!!!

Więcej o płycie poniżej.

Posłuchajmy:

Maciej Lipina – Ścigany

Premiera płyty 28.09.2018
Wysyłka płyty od 27.09.2018
Płytę można już kupić (z autografem) na portalu MyMusicShop

Pierwszy solowy album blues-rockowego gitarzysty o charyzmatycznym głosie i nieprzeciętnej wyobraźni. Po trzech albumach wydanych z zespołem Ścigani, występach w oratorium „Nieszpory Ludźmierskie”, sesji „Acoustic 8 filmów” z legendą polskiego heavy metalu Katem oraz roli Ryśka Riedla w spektaklu teatralnym „Skazany na bluesa”, nadszedł czas na nagranie w pełni autorskiej solowej płyty. Materiał sygnowany przez Macieja Lipinę ukaże się jesienią tego roku.

Utwory zostały zarejestrowane w wojkowickim studio MAQ Records. Hasło „płyta solowa” Maciek potraktował dosłownie i sam postanowił zagrać na wszystkich instrumentach. – Album wypełnią melodyjne piosenki, a także rozbudowane kompozycje, nie chciałem zamykać się wyłącznie w rockowej, czy bluesowej stylistyce –podkreśla.

Utwory:
01. Schowaj Rady
02. Nikomu Nie Mówimy Nic
03. Cały Świat
04. Tak Tu Jest
05. Wszędzie Dobrze
06. Na Chleb
07. Koniec Dołów
08. Podnieś Się I Walcz
09. Wzgórze
10. Milion Twarzy
11. Wysłałem Dobro

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.