Polish Boogie Festival 2016

Jedyny w Polsce i Europie środkowej festiwal boogie-woogie Polish Boogie Festival odbędzie się w tym roku w dniach 27-30 lipca w Człuchowie (Polana Rodzinna, Lasek Luizy).

Polish Boogie Festival powstał w roku 2005 z inicjatywy pasjonatów gatunku, muzyków grupy Boogie Boys: Bartka i Szymona Szopińskich, Michała i Bartka Cholewińskich oraz Henryka Szopińskiego, którzy długo szukając odpowiedniego miejsca dla tego przedsięwzięcia trafili na Miejski Dom Kultury w Człuchowie i Stowarzyszenie “Pro Kultura”. Od tej pory wspólnie realizujemy nasz wymarzony projekt.

Polish Boogie Festival jest wyjątkowym wydarzeniem ze względu na unikatowe połączenie mistrzowskiej muzyki i pieknej scenerii. Od samego początku festival zapraszał największe gwiazdy światowej sceny gatunku. Co roku wybitne i legendarne nazwiska przylatują do Człuchowa na jedyny, ekskluzywny koncert. W ten sposób Człuchów, Pomorze i Polska znalazły się w elitarnym gronie gospodarzy międzynarodowych festiwali boogie-woogie.
Wydarzenie to promuje nie tylko oryginalną muzykę, ale także inne dziedziny kultury z nią związane: taniec boogie-woogie, fotografię, film.
Wśród nazwisk goszczących na estradzie Polish Boogie Festival znalazły się tak wybitne postacie jak: Al Copley, Rob Rio, Mitch Woods, Bob Seeley, Mike Sanchez, Ron Thompson, Harriet Lewis, Christoph Steinbach, Nico Brina, Joe Bonsack, Clemens Vogler, Richie Loidl, Boogie Boys i wielu innych.
Z każdym kolejnym rokiem festiwal przyciąga kolejnych, nowych fanów boogie-woogie, swing’a i rock’n’roll’a. Trwajace tydzień święto niepowtarzalnego stylu jest świetną okazją do nauki tańca boogie-woogie, spotkania z zapomnianą kinematografią i wreszcie muzyczną ucztą.

Podobnie jak w ubiegłych latach, również w tym roku od 27 do 30 lipca Człuchów stanie się światową stolicą boogie. To bedzie niesamowite wydarzenie, które niewątpliwie będzie w tym okresie największym w tej części Europy.

Wszystkie szczegóły programu, informacje o występujących artystach i biletach na stronie imprezy- LINK

Polish_Boogie_Festival_2016

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.