Moreland & Arbuckle – jeden koncert w Polsce

Agencja Koncertowo-Wydawnicza Delta zaprasza 19 lipca 2016 r. do chorzowskiej Sztygarki (ul. Piotra Skargi 34 a/d) na jedyny koncert w Polsce zespołu Moreland & Arbuckle.

Gitarzysta Aaron Moreland i harmonijkarz oraz wokalista Dustin Arbuckle już od ponad dekady eksplorują teren zwany „muzyką rdzennie amerykańską”. Zaczynali jako duet grający akustycznego bluesa; dziś tworzą trio o własnym, niepowtarzalnym stylu, określanym jako “roots rock”. Powstał on z połączenia bluesowych korzeni z elementami rocka, country, i muzyki folk – oraz ogromnej dawki własnej inwencji twórczej. Od 2011 r. trzecim członkiem zespołu jest perkusista Kendall Newby.

Muzyczny styl zespołu determinuje przede wszystkim specyficzna technika gitarowa Aarona Morelanda, wypełniająca brzmieniowe pole w większości zespołów kreowane przez dwie osoby: gitarzystę wespół z basistą. Duża w tym zasługa jednego z używanych przez niego instrumentów: gitaro-basu zrobionego z… pudełka po cygarach. Moreland równie “gęste” brzmienie kreuje też na zwykłej gitarze, używając palców, a nie kostki. Bezsprzecznymi atutami brzmienia Moreland & Arbuckle są też głęboki, zapadający w pamięć i chwytający za serce głos Dustina Arbuckle’a i jego inspirowany Little Walterem styl gry na harmonijce oraz przebogaty, wręcz melodyjny styl gry perkusisty Kendalla Newby’ego.

Zespół ma na koncie siedem albumów. Najnowszy, “Promised Land or Bust” ukazał się 6 maja 2016 roku nakładem prestiżowej chicagowskiej wytwórni Alligator. To druga z rzędu płyta zespołu, która producencko nadzorował wywodzący się z indie-rockowego środowiska Matt Bayles (znany ze współpracy z zespołami takimi, jak Mastodon, the Sword, czy Isis). Płyta eksponuje muzyczną różnorodność zespołu – są na niej zarówno klasyczne bluesy, reprezentujące korzenie, z których trio z Kansas się wywodzi, jak i tchnące w płytę ducha nowoczesności, bardziej rockujące kawałki, pokazujące rozwój, jaki zespół przeszedł w trakcie swej działalności./więcej/

Aaron Moreland – gitary, cigar box guitar
Dustin Arbuckle – śpiew, harmonijka
Kendall Newby – perkusja, chórki

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.