Polak Potrafi wydać płytę winylową Pawła Szymańskiego

Pawła Szymańskiego mieliśmy zaszczyt gościć dwukrotnie na Bies Czad Bluesie i wiemy, że płyta winylowa byłaby ukoronowaniem jego dotychczasowych poczynań w świecie muzyki. Dlatego też będziemy wspierać medialnie kampanię finansowania projektu “Płyta winylowa Pawła Szymańskiego” na portalu PolakPotrafi.pl do ostatniego dnia jej trwania 🙂 🙂 🙂

Paweł Szymański to śpiewający autor tekstów i gitarzysta. Jeden z pionierów stylu fingerpicking w Polsce, zachwycający swoją techniką gry na gitarze akustycznej i harmonijce ustnej. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał na scenach festiwali bluesowych, wielokrotnie występował solo na tzw. Dużej Scenie podczas Rawa Blues Festival.
W roku 1993 zdobył I nagrodę w kategorii „harmonijka ustna” w konkursie „Zaczarowany Świat Harmonijki” . W roku 1997 TVP Katowice zrealizowała program telewizyjny „Paweł Szymański – to mój blues”, wielokrotnie emitowany w TV Polonia i TVP 2. W latach 2009-2012 ukazały się trzy płyty z autorskim materiałem Pawła Szymańskiego. Aktywny estradowo, występuje solo (jako tzw. człowiek – orkiestra), lub w małych akustycznych składach. Wielbiciel bluesa i starych akustycznych Gibsonów.

Posłuchajmy Pawła:
Cześć, nazywam się Paweł Szymański!
Od lat piszę i wykonuję z akompaniamentem swojej gitary i harmonijki bluesowe piosenki. Niektórzy mówią, że „piszę i wykonuję proste piosenki o skomplikowanym życiu”. Lubię stary, dobry blues i stare dobre akustyczne gitary.
Moi przyjaciele Artek i Andrzej, którzy stanowią trzon Przemyskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Bluesa wpadli na szalony pomysł wydania mojego nowego materiału na płycie winylowej.

Na płycie, która będzie podsumowaniem mojej ok. dwudziestoletniej muzycznej drogi, oprócz piosenek, które sam napisałem, znajdą się również covery utworów które przez te lata wykonywałem na koncertach (m.in. “St. James Infirmary Blues” z tekstem Macieja Zembatego, czy cover Jessie Fullera „San Francisco Bay Blues” z moim tekstem).
Stylistycznie muzyka nawiązuje do różnych odmian starego bluesa, co podkreśla wykorzystanie np. techniki slide guitar, której tajniki przed laty zdradzał mi legendarny krakowski muzyk bluesowy, Paweł Ostafil.
W nagraniach zostały użyte wintydżowe instrumenty Gibson i National.

Jestem przekonany, że tego rodzaju muzyka będzie brzmieć bardziej wiarygodnie z czarnej płyty winylowej!
Jak widzicie, wydawnictwo będzie mieć charakter ekskluzywny i mam nadzieję, że będzie dla Was przedmiotem na swój sposób wyjątkowym.
Dlaczego potrzeba 13 000 zł, aby wydać płytę, dowiecie się na portalu PolakPotrafi.pl – Płyta winylowa Pawła Szymańskiego

Poniżej znajdziecie w skrócie to, co znajdzie się na tej płycie:

Strona A
1. “Ulicą Dworcową w dół” muz. Paweł Marcin Szymański; sł. Tadeusz Bogucki
2. “Za późno by płakać” muz. i sł. Paweł Marcin Szymański
3. “Trochę mi smutno” muz. i sł. Paweł Marcin Szymański
4. “Zatoka Św. Franciszka muz. Jessie Fuller; sł. Paweł Marcin Szymański
5. “Pewnych rzeczy się nie mówi” muz. i sł. Paweł Marcin Szymański
6. “Zieleń” muz. Paweł Marcin Szymański

Strona B
1. “Szpital Św. Jakuba” muz. Joe Primrose sł. Maciej Zembaty
2. “Słuchajcie ludzie!” muz. i sł. Paweł Marcin Szymański
3. “Nie czekam” muz. i sł. Paweł Marcin Szymański
4. “Mija czas” muz. i sł. Paweł Marcin Szymański
5. “Blues dla bufetowej” muz. Paweł Marcin Szymański; sł. Tadeusz Bogucki
6. “Mroźna świeżość oddechu” muz. i sł. Paweł Marcin Szymański
7. “Wielebny” muz. Paweł Marcin Szymański

Paweł Szymański – śpiew, gitara rezofoniczna, gitary akustyczne, harmonijki, instrumenty perkusyjne
Nagrania powstały w okresie od kwietnia do grudnia 2016 r.
Realizacja dźwięku – Paweł Szymański
Produkcja – Paweł Szymański

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.