Leonard Cohen. Życie sekretne

Opowieść o życiu, miłościach i twórczości poety, autora piosenek i pieśniarza, „obdarzonego głosem ze złota”, jak Leonard Cohen powiedział kiedyś sam o sobie.

Dogłębna i szczegółowa biografia, napisana przez Anthony’ego Reynoldsa, opiera się na dziesiątkach wywiadów, które autor przeprowadził specjalnie z myślą o tej książce. Wśród jego rozmówców znaleźli się muzycy grający z Cohenem, jego menadżerowie, wydawcy, fani, producenci, znajomi, przyjaciele i wrogowie.

„Życie sekretne” to sugestywny portret legendarnego artysty, który zyskał sobie wielu lojalnych wielbicieli na całym świecie. Śledzimy tu jego życie od poetyckich początków w Montrealu, gdzie ledwo wiązał koniec z końcem, przez liczne podróże, romanse i kryzysy religijne aż po ostatnią trasę koncertową i płytę. Niezwykłe życie i twórczość Leonarda Cohena nigdy wcześniej nie zostały opisane tak zajmująco i dokładnie.

KUP:
Vesper – 24,00 zł
Gandalf – 27,87 zł
InBook – 27,54 zł

Wydawnictwo: In Rock
Rok wydania: 2017
Autor: Anthony Reynolds
Tłumaczenie: Lesław Haliński
Ilość stron: 368
Format: 145 x 205 mm
Oprawa miękka

Jeden komentarz

  1. Fascynująca biografia jeszcze bardziej fascynującego człowieka. To chyba pierwsza książka, jeśli chodzi o życiorysy muzyków, w której charakter twórczości artysty został oddany niemal tak dobrze, jak w jego utworach. Gorąco, gorąco polecamy!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.