Pola Chobot & Adama Baran – Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?

Debiutancki krążek “Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?” Poli Chobot & Adama Barana, których gościliśmy na tegorocznym Bies Czas Bluesie, już w przedsprzedaży.
Płyta została wydana przez niezależna wytwórnię muzyczna Fonobo, która stawia przede wszystkim na młodych, oryginalnych artystów. Jest to sublabel firmy MTJ, jednej z najdłużej działających firm fonograficznych i dystrybucyjnych w Polsce.

Dwoje ludzi, którzy mimo skrajności charakterów tworzą jeden, dziki organizm muzyczny. Piosenki, które tworzą, swą prostotą i transowością nawiązują do bluesa, często jednak wykraczając poza jego klasyczną formę. Pola jest wokalistką oraz autorką tekstów. Adam to gitarzysta i kompozytor. Podczas koncertów, często uzupełnianych przez perkusję, własne utwory przeplatają psychodelicznymi i awangardowymi improwizacjami. Ich źródła inspiracji to w takim samym stopniu rdzenne work songs, Muddy Waters i Skip James, jak Bjork czy Radiohead. Płyta ukazała się nakładem wytwórni Fonobo Label.

KUP za pośrednictwem strony MTJ (33,99 zł)

Wydawnictwo Fonobo
Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?
Utwory:

 1. Listopady
 2. Mży
 3. Wywróciłam się
 4. Byś nie uciekał mi
 5. Wstyd
 6. Man in the kitchen
 7. Strach
 8. Gobi
 9. Brudno
 10. Po ciemku
 11. Ze snów

Pola i Adam to dwoje ludzi, którzy mimo skrajności charakterów tworzą jeden, dziki organizm muzyczny. Ich piosenki swą prostotą i transowością nawiązują do bluesa, często jednak wykraczając poza jego klasyczną formę. Pola jest wokalistką oraz autorką tekstów. Adam to gitarzysta i kompozytor. Podczas koncertów, często uzupełnianych przez perkusję, własne utwory przeplatają psychodelicznymi i awangardowymi improwizacjami. Ich źródła inspiracji to w takim samym stopniu rdzenne work songs, Muddy Waters i Skip James, jak Björk czy Radiohead.

Źródło: MTJ

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.