Bluesowa Barbórka 2019

7 grudnia (czyli trzy dni po faktycznej Barbórce, która na Śląsku jest obchodzona w dzień św. Barbary) , jak co roku, Sztygarka zaprasza na Bluesową Barbórkę. Imprezę tradycyjnie poprowadzi Redaktor Piotr Baron.

Bilety w przedsprzedaży: 50 zł, w dniu koncertu: 55 zł
Dostępne w Recepcji Kompleksu Sztygarka tel.: 32 249 59 92

Na scenie wystąpią:

Smooth Gentlemen – ich muzyka jest połączeniem soulu i bluesa z domieszką jazzu, boogie, i co ważne zanurzona jest w tradycyjnym brzmieniu amerykańskiej muzyki rozrywkowej XX wieku.

Grupę tworzą trzej panowie, których nie trzeba bliżej przedstawiać:

Bartek Szopiński (Boogie Boys) – klawisze
Piotr Bienkiewicz (Outsider Blues) – gitara
Miłosz Szulkowski (Szulerzy) – perkusja

W zeszłym roku, podczas Suwałki Blues Festival wygrali Polish Blues Challenge. W tym roku będą reprezentowali Polskę na European Blues Challenge 2019 w Portugalii!

Sołtys – częstochowski zespół SOŁTYS przy użyciu narzędzi alternatywnego rocka tworzy piosenki, których nie da sie zapomnieć. Wokal lidera Jakuba „Sołtysa” Sołtysika wzbogacony jest kobiecymi chórkami, melodyjne gitary opowiadają historie, a pompujący rytm perkusji nie pozwala słuchaczom stać w miejscu. Każdy koncert Sołtysa to kawał dobrej zabawy i impreza, której nie da się zapomnieć, dlatego ich występy przyciągają masę słuchaczy.

Skład:
Jakub “Sołtys” Sołtysik – wokal, gitara rytmiczna
Robert Czech – gitara basowa 
Grzegorz Rurański – perkusja
Jacek Szafran – gitara prowadząca
Dominika Skowron – chórki
Magdalena Wojciechowska – chórki

Hubert Szczęsny & The Dharma Bums – charakterystyczny głos o niespotykanej barwie oraz charyzma sceniczna Huberta w powiązaniu z bardzo dobrze rozumiejącą się sekcją rytmiczną zespołu przekłada się na piękne kompozycje, które można określić terminem z gatunku muzyki World Music. Repertuar to w większości autorskie kompozycje podparte coverami w ich własnych niepowtarzalnych aranżacjach.

Podczas 6 lat aktywności artysta zagrał solowo oraz z zespołem ok. 800 koncertów w Polsce jak i za granicą (kluby,plenery), gdzie m.in supportował takie gwiazdy polskiej sceny jak Bajm, LemOn, Feel, Anię Dąbrowską czy Andrzeja Krzywego z zespołem De Mono. Występował na dużych scenach największych festiwali w Polsce takich jak: Suwałki Blues Festiwal, Gdynia Blues Festiwal, Rawa Blues w Katowicach, Jimiway Festiwal czy Olsztyńskie Noce Bluesowe.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.