Płyta Two Timer – Wspieram.to

Na portalu Wspieram.to ruszył projekt wspierający wydanie drugiej płyty zespołu Two Timer pod tytułem „The Big Ass Beer to Go”. Zespół musi zebrać w ciągu 30 dni 10 000 złoty.

“Jeśli nie znacie Two Timer, to z całego serca zachęcam do zapoznania się z ich twórczością. Jeśli jednak znacie już ich muzykę, tym bardziej namawiam do wsparcia tego projektu. Pomóżcie im wydać ten krążek, bo to blues naprawdę na wysokim poziomie!”
Benedykt Kunicki – twórca i organizator Jimiway Blues Festival

Two_Timer-foto_Marta_Nowicka

Two Timer o płycie:
W listopadzie 2015 w Perlazza Studio w Poznaniu zarejestrowaliśmy na tzw. “setkę” materiał na naszą drugą płytę. Nagranie ścieżek oraz procesy miksu i masteringu zostały już zakończone i opłacone. Na krążku znajdzie się 12 autorskich utworów inspirowanych podróżą do miejsc uznanych za kolebkę bluesa i rock’n’rolla – do Memphis oraz mniejszych miasteczek w delcie Missisipi.
Wierzymy, że zawartość naszej nowej płyty połączy Was z duchem miejsc, które odwiedziliśmy i z korzeniami muzyki, którą gramy. Każdy z nas starał się przenieść do muzyki sto procent emocji, więc mamy nadzieję, że to co ten album zawiera jest prawdziwe…

Aby wprowadzić Was w klimat powstającego albumu przygotowaliśmy teledysk do singla “Some New Boogie, Right?”, promującego nadchodzący album “The Big Ass Beer to Go”!


Wszystkie szczegóły tego projektu, a także jakie nagrody czekają na darczyńców, znajdziecie na stronie Wspieram.to – LINK


Two Timer powstał pod koniec 2008 roku. Gramy elektrycznego bluesa w stylu, który określamy jako „grunge blues na sterydach”. Repertuar koncertowy oparty jest w większości na własnych utworach. Premiera debiutanckiej płyty „Two Timer” miała miejsce 7 czerwca 2014 roku. Na płycie znalazło się 11 utworów, z czego 10 to kompozycje autorskie. Album spotkał się z przychylnym przyjęciem zarówno publiczności jak i „branżowych” mediów. Ponadto, w kwietniu 2015 roku, w ramach Record Store Day, ukazał się winylowy singiel z wcześniej niepublikowanym utworem „Hammer” (wydany na RSD we Wrocławiu przez Shopiqu), pochodzącym z tej samej sesji nagraniowej, na której zarejestrowaliśmy materiał albumu „Two Timer”.

Zespół koncertuje w klubach w Polsce i w Niemczech, gościł także na festiwalach takich jak Rawa Blues, JimiWay Blues Festival, Gdynia Blues Festival , Blues Open Air Niederlehme czy Muddy Lives Blues Festival. W styczniu 2015 roku, dzięki rekomendacji Benedykta Kunickiego, organizatora Jimiway Blues Festival, zespół został reprezentantem Polski na International Blues Challenge w Memphis.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.