Pink Floyd – Prędzej świnie zaczną latać

Na rynku księgarskim mamy pozycję, którą trzeba przeczytać obowiązkowo. Mowa tu o obszernej historii zespołu Pink Floyd.

Pink_Floyd-Predzej_swinie_zaczna_ latacTytuł:  Pink Floyd – Prędzej świnie zaczną latać
Autor:  Mark Blake
Tytuł oryginału:  Pigs Might Fly
Tłumaczenie:  Jakub Michalski
Data wydania:  28 listopada 2012
Format:  155 x 230 mm (MK) ; 159 x 236 mm (TW)
Liczba stron:  544 strony + 16 stron wkładka zdjęciowa
Wydawnictwo: Sine Qua Non

Można kupić:
SINE QUA NON – Cena: 39,90 zł (MK) ; 49,90 zł (TW)
GANDALFF – Cena: 33,83 zł (MK)
EMPiK – Cena: 36,99 (MK)

Pierwsze recenzje książki można przeczytać na stronie wydawnictwa Sine Qua Non [LINK], jak również na portalu Poranny.pl [LINK].

Syd Barrett umarł bogaty, a Pink Floyd mieli swoją Yoko Ono. Teraz wiem to i znacznie więcej. Opowieść bez cenzury.
– Piotr Metz

Pink_Floyd_zespolW lipcu 2005 roku PINK FLOYD wystąpili na scenie w Hyde Parku. Pierwszy raz od 24 lat zagrali w pełnym składzie. Niecały rok później umarł jeden z założycieli grupy, Syd Barrett, a śmierć klawiszowca Richarda Wrighta (2008) definitywnie położyła kres występom jednego z największych zespołów w historii muzyki.

Mark Blake w pierwszej pełnej biografii grupy opowiada, jak szkolni kumple z Cambridge zawojowali świat albumami Dark Side of the Moon i The Wall oraz w jaki sposób stworzyli jedne z najbardziej widowiskowych spektakli wszech czasów.

Oparta m.in. na ponad stu najnowszych wywiadach Prędzej świnie zaczną latać podąża za Floydami całą drogę – od psychodelicznych nocy w klubie UFO w połowie lat 60. aż do ery gorzkich konfliktów, które położyły kres istnieniu zespołu w połowie lat 80. Mark Blake drobiazgowo opisuje także solowe kariery każdego z członków grupy. Skrupulatna, pracochłonna i ambitna, jak każdy album Pink Floyd, książka Prędzej świnie zaczną latać jest ostatecznym sprawozdaniem z działalności najbardziej angielskiego zespołu rockowego.

Pink-Floyd-Wish-You-Were-HereO autorze:
Mark Blake pracował dla magazynu „Q” i przez długi czas wspierał jego siostrzany projekt, „Mojo”. Poza tym pisał dla tytułów: „The Times”, „Classic Rock”, „Daily Telegraph” i „Billboard”. W swoim dorobku ma liczne wywiady z gwiazdami rocka, w tym z Paulem McCartneyem, Kurtem Cobainem i Mickiem Jaggerem.

Popijał herbatkę miętową z Dave’em Grohlem, jeździł limuzyną z Stevie Nicks i razem z Ozzym Osbourne’em jadł tosty z fasolką. Raz pomógł Kate Bush pokonać schody, a Keitha Richardsa uchronił przed upadkiem z innych. Jest wielkim fascynatem muzyki rockowej, zwłaszcza tej nasyconej gitarowym brzmieniem. Mieszka w Londynie z synem i żoną.

Źródło: Wydawnictwo Sine Qua Non


Shine On You Crazy Diamond, Pink Floyd – David Gilmour
Concert at Royal Festival Hall Concert 2002

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.