Buddy Guy – Live At Legends

W polskich sklepach dostępna jest najnowsza płyta amerykańskiego gitarzysty i wokalisty bluesowego Buddy Guy’a “Live At Legends”.

Na płycie tej znalazło się siedem utworów nagranych na żywo podczas koncertu w styczniu 2010 roku w Chicago oraz trzy nowe nagrania studyjne. Buddy wykonuje tu klasyczne kawałki wielkich gwiazd takich jak: Muddy Waters, John Lee Hooker, Cream oraz Jimi Hendrix !

buddy_guy_solo
Jeff Beck powiedział o nim:
Nie byłoby Jeffa Becka czy Erica Claptona, czy Jimiego Hendriksa, gdyby nie było ciebie. My zawsze słuchamy ciebie.

Do kupienia:
EMPiK 59,49 zł
Merlin 59,99 zł
Buddy Guy Music Store 11,99 $

Utwory:
1. Intro
2. Best Damn Fool
3. Mannish Boy
4. I Just Want To Make Love To You
5. Skin Deep
6. Damn Right I Got The Blues
7. Boom Boom/Strange Brew
8. Voodoo Chile/Sunshine Of Your Love

Bonus Studio Tracks
9. Polka Dot Love
10. Coming For You
11. Country Boy

buddy_guy_2008_photo_credit_christian_lantry_1George “Buddy” Guy (ur. 30 lipca 1936) – sześciokrotny laureat nagrody Grammy, amerykański gitarzysta i wokalista bluesowy i rockowy. Przedstawiciel bluesa chicagowskiego. Historia jego sukcesu rozpoczęła się w małym miasteczku Lettsworth w Luizjanie. George “Buddy” Guy był jednym z kilkorga dzieci Sama i Sabel Guyów. Na gitarze nauczył się grać samodzielnie. Wybrał bluesa, muzykę, w której ideą jest improwizacja.
Zawodową karierę muzyczną rozpoczął w 1950 r. w Baton Rouge, stolicy Luizjany. W tamtym czasie największy wpływ na niego miała muzyka Muddy’ego Watersa, pioniera elektrycznego bluesa. On sam był natomiast wzorem dla Jimiego Hendriksa.
W 1960 r. Buddy dołączył do plejady gwiazd legendarnej wytwórni Chess Records. Pracował z takimi legendami, jak Muddy Waters, Willie Dixon, Sonny Boy Williamson II i Little Walter, Howlin’ Wolf. Po dwóch latach nagrał album Stone Crazy, który na listach R&B zajął 12. miejsce.
Buddy Guy otrzymał m.in. sześć nagród Grammy oraz 24 nagrody W.C. Handy Awards, obecnie Blues Music Awards, zwanych też potocznie “bluesowymi oscarami”, a także Narodowy Medal Sztuki, wręczony przez prezydenta USA za szczególnie przyczynienie się do rozpowszechnienia i wspomagania twórczości w Stanach Zjednoczonych. /więcej – link/


Buddy Guy live at Legends January 2012


Buddy Guy – Damn Right I Got The Blues (Live at Legends)

2 komentarze

  1. Piszecie “To pierwszy album tego artysty od ponad dekady” a ja zerkam na swoją półkę z płytami a tam stoją m.in. “Skin Deep” z 2008 i “Living Proof” z 2010.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.