Paweł Szymański 100% live w Okolicach Bluesa

Andrzej Jerzyk (Okolice Bluesa, Radio Centrum Kalisz – 106,4)
Od roku 1992, kiedy to miałem przyjemność zasiąść przed mikrofonami Radia Centrum Kalisz, najczęstszym Gościem na żywo w studiu, był Paweł Szymański. Bardzo zawsze ceniłem sobie wizyty Pawła, bo przecież Jego twórczość jest nietuzinkowa i bardzo prawdziwa. Cieszę się więc bardzo, bo właśnie Paweł znów zechciał przyjąć moje zaproszenie do audycji i najbliższą godzinę spędzimy w Jego towarzystwie, a przede wszystkim z muzyką zagraną 100% live ze studia. Wiem, że słuchać będziemy premierowych utworów Pawła, ale ufam, że wrócimy też do tych nieco starszych nagrań, tak przecież bardzo przez nas ulubionych. Posłuchajcie proszę parę pięknych nutek i znamienitego tekstu w wykonaniu naszego Gościa!!!

Paweł Szymański – muzyka, teksty, wokal, gitara akustyczne, gitara rezofoniczna, gitara dwunastostrunowa, harmonijka ustna.
Bywał bluesmanem („Dziecko Rawy Blues” – w latach 1993-2014 dziewięć razy na głównej scenie Spodka!), występował na OPPA (dwukrotnie w Złotej Piątce), grał przed Magdą Umer i TSA(!) , nagrywał z muzykami spod znaku country, blues, bluegrass, folk itp.
Po ukazaniu się płyty „Południowy wiatr” Rafał Chojnacki na łamach portalu www.folkowa.art.pl napisał:
„Szymański nawiązuje stylistyką do klasyków polskiej ballady z poetyckim tekstem, takich jak Andrzej Garczarek czy Tomasz Szwed. Nawet bardziej żywiołowe utwory okraszone zostały mądrymi i przemyślanymi tekstami. Mało kto potrafi dziś tak trafnie i obrazowo mówić o prostych sprawach.”
W latach 2009-2017 ukazały się cztery płyty z autorskim materiałem Pawła Szymańskiego.
Aktywny estradowo, występuje solo (jako tzw. człowiek – orkiestra), lub w małych akustycznych składach.

https://soundcloud.com/zby-mal/okolice-bluesa-pawel-szymanski-2019

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.