Paweł Ostrowski – Szkoła na perkusję

“Kompletny trening” to szkoła na perkusję, która rozwija najważniejsze umiejętności niezbędne w skutecznej pracy współczesnego perkusisty.
Obfity wstęp teoretyczny daje solidne podstawy wiedzy i “porządkuje głowę”, natomiast rozbudowana część treningowa jest zbiorem ćwiczeń, dzięki którym zdobywamy sprawność w grze na perkusji.
Ta multimedialna szkoła gry wprowadzi Cię w świat perkusji krok po kroku, jeśli dopiero zaczynasz. Jeżeli już grasz, pomoże Ci usystematyzować wiedzę i rozwinąć technikę oraz muzykalność, ucząc jednocześnie właściwego systemu pracy z instrumentem.
Książka zawiera wiele ćwiczeń przydatnych w prawie każdym stylu muzycznym – nie ma tu podziału na taki czy inny gatunek. To zbiór uniwersalnych zagrywek, które wykorzystasz w dowolnej muzyce, jaką chcesz grać. Książka nie jest klejona, została spięta spiralą – dzięki temu nie będzie zamykać się na pulpicie. Uzupełnieniem szkoły są materiały audio (ponad 7 godzin nagrań), z których warto korzystać. Dzięki nim poznasz dokładnie każde z ponad 600 ćwiczeń, masz możliwość ćwiczyć groove w sekcji, rozwijać rytmikę, muzykalność i przyjemnie ˝oswajać˝ metronom doskonaląc precyzję grania.
Dodatkowe materiały uzupełniające, są dostępne do pobrania ze strony internetowej autora.

Jestem perkusistą „aktywnym”, tzn. gram dla ludzi, udzielam się, jako sideman i muzyk sesyjny, a do tego uczę grać na perkusji, doskonaląc się samemu przez cały czas. Praca perkusisty wymaga od nas ciągłego pokonywania własnych słabości oraz kreatywnego, nierutynowego podejścia do grania, a moim sposobem na dobrą formę jest aktywność sportowa oraz ciekawi ludzie, którymi się otaczam. Granie na bębnach oznacza dla mnie tworzenie muzyki zespołowo, nie w pojedynkę, natomiast przekazywanie wiedzy innym to jeszcze głębszy poziom relacji, który mnie pasjonuje.

To pozwoliło mi stworzyć własny system nauki – Kompletny Trening. Doskonalę go przez lata, testując ćwiczenia najpierw na sobie, a później ucząc innych na sprawdzonych narzędziach. Trening Kompletny jest nie tylko skuteczny, ale i przyjemny. Przez lata współpracowałem z „Magazynem Perkusista”, tworząc materiały edukacyjne, później pojawił się portal InfoDrum, na czele którego stanąłem jako redaktor naczelny.

Pogrążony w różne projekty muzyczne, czynnie edukuję, nie zapominając też o trenowaniu samego siebie. Mój system motywacji niczym nie różni się od typowego schematu, który wszyscy znamy z życia codziennego – potrzebuję mieć wokół siebie innych ludzi, aby bardziej mi się chciało. Dlatego nic tak nie cieszy jak zajęcia grupowe – w sporcie, w muzyce i w codziennym obcowaniu z ludźmi.

Z nieskrywaną radością dzielę się z Wami czymś nad czym pracowałem bardzo intensywnie przez ostatni rok, choć tak naprawdę bardzo wytrwale dobrych lat kilkanaście… Kompletny Trening to niewyczerpana jak dotąd radość z grania i przyjemność doskonalenia samego siebie. To wiele lat pracy z bębnami, z tymi którzy chcą uczyć się grać, a przede wszystkim – pracy z najtrudniejszym swoim uczniem. Czyli… Z samym sobą !
Paweł Ostrowski

Paweł Ostrowski – Kompletny trening – Szkoła na perkusję
Książka: 160 stron
Format: A4
Na spirali (nie jest klejona): książka nie zamyka się na pulpicie
600 ćwiczeń
7 godzin materiałów audio (na CD)
Teoria porządkująca wiadomości + mnóstwo ćwiczeń rozwijających warsztat
Materiały uzupełniające do pobrania ze strony Pawła Ostrowskiego
Wydawnictwo ABsonic

KUP:
ABsonic 70 zł
punkt44 71 zł
Rif 69 zł
ProDrum 70 zł

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.