Danny Bryant w maju i czerwcu w Polsce

Z tej okazji wydania w kwietniu nowej płyty „Revelation”, Danny Bryant będzie koncertować w maju i czerwcu w Polsce, Czechach, Niemczech i na Węgrzech, a organizatorem trasy jest Agencja Koncertowo-Wydawnicza Delta.

Urodzony w 1980 roku w Hertfordshire w Anglii Danny Bryant zajmuje się profesjonalnie muzyką od 18 roku życia. Grywał na tych samych scenach, co Buddy Guy, Carlos Santana, Mick Taylor i Joe Cocker. Od 2011 roku jest związany z niemiecką wytwórnią Jazzhaus Records, dla której w 2013 roku wydał podwójny album CD/DVD „Night Life – Live in Holland”. Wydany we wrześniu 2014 roku album „Temperature Rising”, był jedną z najczęściej ściąganych z sieci bluesowych produkcji tego roku. Podczas trasy promującej krążek, Bryant zmuszony był udać się na pięciotygodniowe tournée po Stanach Zjednoczonych, w charakterze zastępcy – lidera zespołu Walter’a Trout’a, który dochodził do siebie po przeszczepie wątroby. Do studia powrócił w sierpniu 2015, by jak to określił zarejestrować album, który chciał stworzyć odkąd skończył 15 lat. Cel był prosty – wynająć świetne studio, pozyskać świetnych muzyków i nagrać na tzw. setkę rockowego killera z obciążoną bluesowym ładunkiem gitarą. Powstała płyta „Blood Money”, zarejestrowana z gościnnym udziałem Waltera Trouta i Berniego Marsdena, ukazała się 29 stycznia 2016 roku. Prawie rok póżniej artysta zarejestrował płytę, która była spełnieniem jego dziecięcych marzeń – koncertowe nagranie z towarzyszeniem 9-cio osobowego big bandu. Podwójny album „BIG Live in Europe”, który ukazał się w lipcu 2017, zawiera największe przeboje z jego trzech ostatnich studyjnych płyt, przearanżowane pod kątem maksymalnego wykorzystania nowego, wzbogaconego instrumentarium. Bryant kontynuuje współpracę koncertową z big bandem, który okazjonalnie wzbogaca tradycyjną formułę jego trio (co również będzie miało miejsce podczas wybranych koncertów polskiej trasy w maju 2018). Na 20 kwietnia 2018 zaplanowano premierę najnowszego studyjnego wydawnictwa zatytułowanego „Revelation” (poniżej klip wideo z singlem Sister Decline zapowiadającym płytę). Z tej okazji pojawienia się nowej płyty, artysta będzie koncertować w Polsce w maju i czerwcu tego roku, szczegółowa rozpiska trasy już wkrótce.

“[Danny Bryant to] Fantastyczny gitarzysta, który, biorąc Fendera Stratocastera w swoje ręce, sprawia, że ten instrument naprawdę śpiewa” Joe Bonamassa
“To, co go wyróżnia, to pasja i uczucie. Gra Danny’ego porywa intensywnością i pośpiechem.” Walter Trout

Danny Bryant – gitara, śpiew
Alex Philipps – bas
Dave Raeburn – perkusja

KONCERTY:

15.05 Chorzów, Vinyl Festival (Big Band show!)
16.05 Poznań, Blue Note Poznań
17.05 Ostrava (CZ), Klub Parník,Ostrava
18.05 Budapest (H), Muzikum Klub & Bisztró
19.05 Kolin (CZ), Southern Rock&Blues
20.05 Głogów, Blues w ruinach
21.05 Eutin (D), BluesBaltica
23.05 Gorzów Wlkp., Bogusław Dziekański – Jazz Club Pod Filarami
24.05 Ceske Budejovice (CZ), Highway 61 Jazz & Blues Club Ceske Budejovice
25.05 Olomouc (CZ), Bounty Rock Cafe
26.05 Dobromierz
27.05 Jaworzno, Jazz Club “Muzeum”
29.05 Częstochowa, Five O’Clock Jazz Club
30.05 Łódź, KEJA Pub
31.05 Gdynia, Blues Club Gdynia
01.06 Olsztyn, Galeria Sowa
03.06 Warszawa, PROM Kultury Saska Kępa
05.06 Krosno, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
06.06 Mikołów, Miejski Dom Kultury w Mikołowie

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.