Otwockie Zaduszki Bluesowe 2021

W październiku mija 16 rocznica śmierci Miry Kubasińskiej, wokalistki zespołu Breakout i długoletniej mieszkanki naszego miasta. To jej pamięci organizujemy co roku – Otwockie Zaduszki Bluesowe. W tych dniach kiedy odwiedzamy cmentarze, pamiętajmy zatem żeby zapalić świeczkę na grobie Miry i naszych kolegów i koleżanek którzy odeszli od nas w ostatnim czasie. My tradycyjnie spotkamy się przy jej grobie na otwockim cmentarzu, po zaduszkowym koncercie.

06.11.2021 r., PMDK w Otwocku, ul. Poniatowskiego 10

Program tegorocznych “Otwockich Zaduszek Bluesowych”:

BLUESTONES – Nieformalna Grupa Muzyczna, z projektem “Tribute to Nalepa”. Zespół powstał spontanicznie w 2017 roku, ale dorobek i doświadczenie jego członków to już ponad 20 lat. To grupa przyjaciół i pasjonatów zespołu Breakout, Miry Kubasińskiej, Tadeusza Nalepy i Bogdana Leobla. których covery wykonują.
Zespół wystąpi w składzie: Andrzej Pisarzewski – gitara, wokal ; Krzysztof Jochan – gitara, wokal ; Przemek Chołody – harmonijka ; Wiktor “Sroka” Sroczyński – perkusja ; Dariusz Wójciak – gitara bas, oraz zaproszeni goście: Dariusz Król – gitara, wokal ; Kamil Wrona – trąbka ; Krzysztof Śliwiński – piano.

GARY MOORE TRIBUTE BAND, feat. Jack Moore (UK)
Jack, syn Gary Moor’a jest młodym, niebywale utalentowanym gitarzystą i kompozytorem. Miłość do tego instrumentu zaszczepił w nim ojciec, z którym przez wiele lat występował podczas koncertów i na festiwalach na całym świecie. Na jednym z nich poznał Otisa Taylora, z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Występował też na Sunflower Jam w Royal Albert Hall, uświetniając koncert Joe Bonamassy i Deep Purple. Do wspólnych koncertów zaprosił go również zespół Thinn Lizzy (z którym karierę zaczynał jego ojciec). Jack More grywa stale z zespołem Cassie Taylor, realizując równocześnie własne projekty muzyczne.
Zespół wystąpi w składzie : Jack Moore – gitary ; Szymon Pejski – wokal ; Bogdan Topolski – gitara ; Łukasz Gorczyca – bas ; Tomek Dominik – perkusja.
Oprócz Moore’a, jest w składzie Łukasz Gorczyca, basista, kompozytor, znany ze współpracy z najwybitniejszymi i najbardziej charyzmatycznymi muzykami polskimi i zagranicznymi. Koncertował i nagrywał w większości krajów Europy, USA i Azji z takimi artystami, jak Wheatbread Johnson, Griff Hamlin, Patsy Gamble, Barry Richman, Alvon Johnson, Keith Thompson, Rob Tognoni, Risto Toppola, Terry Man, Chuck Frazier, Kellie Rucker, Billy Hamilton, Chaz de Paolo, Alex Rossi, Grainne Duffy, Ian Sands Blues Band, Krissy Matthews, Dave Ellis Blues Band, Andy Egert, Janet Robin, Wojciech Korda, Iwona Węgrowska, Lora Szafran, Patrycja Kosiarkiewicz, Jacek Kawalec, Maciej Maleńczuk, Leon Hendrix, Noel Coutts i innymi.
Pojawią się również Tomek Dominik, jeden z najbardziej wziętych perkusistów sesyjnych, grywający z Chazem de Paolo, Leonem Hendrixem, Renatą Przemyk, Homo Twistem, Pudelsami i Tiltem.
Gitarę solową w tym projekcie będzie reprezentował Bogdan Topolski, pochodzący z Suwałk muzyk, kompozytor, producent…
Wokalnie, z utworami legendy brytyjskiej muzyki Gary Moore′a, zmierzy się Szymon Pejski, pochodzący z Łodzi wokalista i multiinstrumentalista, który solidne muzyczne wykształcenie zdobył w londyńskiej Vocaltec Actontown.

Zapowiada Zbyszek Jędrzejczyk.
Koncertom towarzyszyć będzie tradycyjnie wystawa oraz sklepik OTBiB z gadżetami, kawą, herbatą i rogalami marcińskimi.

Bilety w cenie 45 zł, będą dostępne w sekretariacie PMDK i w internecie przez Biletyna.pl, od 21.10.21r. (będzie jeszcze dodatkowa informacja). Bilety dla członków stowarzyszenia w cenie 20 zł (przed koncertem).

Źródło: Otwockie Towarzystwo Bluesa i Ballady

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.