Strzegomskie Zaduszki Bluesowe 2021

Zapraszamy na czwartą edycję Strzegomskich Zaduszek Bluesowych. Już 30 października o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury (Strzegom, ul. I.J. Paderewskiego 36) znów poczujemy bluesa.
Wystąpią ŚLAD, Z Dzielni Chłopcy oraz Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa.

Bilety wstępu – 10 zł – do nabycia na www.biletyna.pl lub w Strzegomskim Centrum Kultury w dniu koncertu.

Nocna Zmiana Bluesa – polski zespół bluesowy pochodzący z Torunia, założony przez Sławomira Wierzcholskiego w 1982 roku. W swoim dorobku zespół posiada 15 płyt. Swoimi występami otwierał koncerty m.in. B.B. Kinga i zespołu Blues Brothers.

Z Dzielni Chłopcy – w 2018 roku wspólna pasja do muzyki połączyła drogi trzech osób. To osoby, które mają bagaż doświadczeń z występów w dolnośląskich zespołach Obstawa Prezydenta i Midnight Blues.
Wspólnymi siłami utworzyli zespół Z Dzielni Chłopcy, którego cechą charakterystyczną stało się akustyczne brzmienie gitar. Na repertuar zespołu składają się utwory znane miłośnikom bluesa jak i własne utwory. Wystąpili podczas Suwałki Blues Festiwal 2019.
W listopadzie 2020 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu “Blues z mojej dzielnicy”, której wydawcą jest projekt Czerwone Miasto.
Album otrzymał pozytywne recenzje od słuchaczy i krytyków i został nominowany do nagrody Fryderyk 2021. Materiał nagrany na żywo oddaje prawdziwy klimat i brzmienie ich muzyki. Z Dzielni Chłopcy grają w klubach podczas imprez plenerowych i na eventach.
Zespół tworzą: Jarek Saniewski – śpiew, Sławek Sobieski – gitara akustyczna, Paweł Wawrzyniak – gitara akustyczna.

ŚLAD – zespół pochodzący z Granitowego Serca Polski, czyli ze Strzegomia z kilkuletnim stażem, ale dużo większym doświadczeniem muzycznym, grający przede wszystkim muzykę autorską, inspirowaną brzmieniem country, bluesa i rocka. Trzon zespołu tworzą bracia bliźniacy, Rafał i Andrzej Oryńczak a sekcję uzupełniają Marcin Oboza i Mariusz Kułynycz. Zespół jest rozpoznawalny z uwagi na wyrazisty charakter i styl artystów. Fascynacja muzyką country i blues jest ogromna, co słychać w ich utworach autorskich, które w grudniu 2020 znalazły się na ich debiutanckim albumie “ŚLAD”. Zespół od wielu lat związany z Piknikiem Country w Mrągowie i wieloma innymi prestiżowymi festiwalami w całej Polsce.

Info wg. Biletyna.pl

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.