Nowa płyta i singiel Magdy MAGIC Piskorczyk – premiera singla 04.12.2023

Dziś do stacji radiowych trafia piosenka „Hatred Goes Around“, pierwszy singiel z nowej płyty Magdy MAGIC Piskorczyk „Jubilee Night at Jesień z Bluesem”, która ukazała się 24.11.2023 roku.

Śpiewa dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem, gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, na Węgrzech, we Francji, USA czy na Tajwanie.
Jan Chojnacki: „Magdy muzyka jest oryginalna, ale nie udziwniona, wierna korzeniom, a jednocześnie współczesna, bardzo oszczędna w formie i pełna emocji.”

Płyta „Jubilee Night at Jesień z Bluesem”:
Płyta dokumentująca Jubileusz 20-lecia pracy twórczej Magdy MAGIC Piskorczyk. Album wydany jako niespodzianka dla fanów, znienacka. Jak sama Artystka pisze: „Płytę tę dedykuję moim absolutnie najcudowniejszym Fankom i Fanom, bez których tak otwartego i wspaniałego odbioru naszej muzyki, nie byłoby sensu jej tworzyć. Moja kariera zaczęła się w
Białymstoku na festiwalu Jesień z Bluesem, i dlatego jedynie tam chciałam świętować mój Jubileusz. Nie wszyscy mogliście mi wtedy towarzyszyć, dlatego nagranie tego koncertu, jedynego w swoim rodzaju, zdecydowałam się zrealizować właśnie z myślą o Państwu, o Was. Oddaję to wydawnictwo w Wasze ręce z wdzięcznością i miłością, abyście i Wy mogli przeżyć ze mną te szczególne chwile szczęścia i celebracji. DLA WAS TA PŁYTA POWSTAŁA. Dziękuję z głębi serca.”
Singiel „Hatred Goes Around”:
„Utwór ten napisałam w momencie, kiedy w naszym kraju została zabita pewna osoba. Z nienawiści, przez polityczne bijatyki. Wówczas nie tylko w Polsce działy się rzeczy straszne, ale jedno wydarzenie może „przelać czarę goryczy i smutku”… Tak było i w moim przypadku. Niemniej szczerze wierzę w to, że nienawiść i podziały można zwyciężyć miłością. I o tym też jest Hatred Goes Around.”

Płytę nagrano w składzie:
Magda MAGIC Piskorczyk – śpiew, gitara akustyczna, gitara basowa
Bartosz Kazek – perkusja
Adam Rozenman – instrumenty perkusyjne
Daniel Połeć – instrumenty klawiszowe
Goście:
Aleksandra Siemieniuk – gitara
Jacek Jaguś – gitara
Michał Kielak – harmonijka
Jędrzej Kubiak – gitara akustyczna i rezofoniczna
Bartosz Łęczycki – harmonijka
Nagrano 20.11.2021 roku w Białostockim Ośrodku Kultury podczas festiwalu Jesień z
Bluesem
Mastering: Magda MAGIC Piskorczyk, Przemysław Ślużyński w MM Studio Przemysław
Ślużyński w Poznaniu
Zdjęcia: Ewa Piątek, Paweł Wroniszewski, Irek Graff
Projekt graficzny: Magda MAGIC Piskorczyk, Irek Graff


Kontakt z Artystką:
Magda Piskorczyk – piskorczyk.magda@gmail.com,
https://www.facebook.com/magdapiskorczyk/


Wydawca, promocja:
Robert Grześkowiak – tel. +48 721 288 251, flower-records@tlen.pl


MAGDA MAGIC PISKORCZYK „Hatred Goes Around” 6:40
Muzyka: Magda Piskorczyk, Niels Von der Leyen, Andreas Bock
Słowa: Magda Piskorczyk

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.