Singiel i teledysk „Turn Back” z debiutanckiej płyty Lucky Troubles. Premiera: 27.11.2023

Dziś do stacji radiowych trafia piosenka „Turn Back“, pierwszy singiel z debiutanckiej płyty zespołu Lucky Troubles „The Road”, która ukaże się 01.12.2023 roku. Płyta dostępna będzie także w serwisach streamingowych, a teledysk „Turn Back” ma dziś premierę w serwisie Youtube:

Zespół Lucky Troubles powstał w 2022 roku. Powołało go do życia trzech doświadczonych muzyków, na co dzień związanych z poznańską i bydgoską sceną muzyczną. Zespół występuje w formule akustycznego trio, wykorzystując w instrumentarium m.in. gitary akustyczne, gitary dobro, banjo i różnego rodzaju perkusjonalia.
Stylistyka, która bliska jest każdemu z członków zespołu, i wokół której budują oni swój muzyczny przekaz, to w dużej mierze blues i blues-rock, ale też np. americana, folk, czy elementy funky.

Lucky Troubles w stosunkowo krótkim czasie swojego istnienia, zdążył już zagrać wiele koncertów i zaprezentować się publiczności festiwalowej oraz klubowej zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. podczas Bluesfest Eutin (DE), Blue Wave Festival Binz (DE), Augustów Blues Maraton (PL).

Jakub Andrzejewski to wokalista i gitarzysta, stojący od lat na czele formacji Pokój Numer 3. Karierę muzyczną zaczynał w bardzo młodym wieku, współpracując m.in. z Kasą Chorych, Jerzym Styczyńskim, Cree.
Andrzej Kownacki jest dobrze znanym bluesowej publiczności muzykiem grającym na instrumentach perkusyjnych. Swój czas dzieli pomiędzy działalność muzyczną w Polsce i w Niemczech. Znany jest ze współpracy m.in. z Nocną Zmianą Bluesa, Magdą Piskorczyk, Janem Gałachem, Stefem Rosenem, Willem Jacobsem.
Maciej Zdanowicz od lat związany jest z poznańskim zespołem Glasspop. Przygodę z gitarą zaczynał od bluesa, by z czasem rozwijać pasję również w obszarach rocka, fusion i popu. Współpracował m.in. z zespołami Hot Water i Wolna Sobota, a ostatnio z Maciejem Kręcem na jego albumie „Brothers & Friends. Blues Super Session”.

Płyta:
Motto zespołu to „Acoustic Power” i już pierwsze takty płyty „The Road” nie pozostawiają wątpliwości, że ta moc w ich muzyce rzeczywiście jest! Mocne gitarowe riffy i masywny groove od początku mówią, że w tym przypadku z instrumentami akustycznymi nie ma
żartów. Dopełnieniem całości dynamicznych kompozycji jest oryginalny wokal.

Singiel:
„Turn Back” opowiada o codziennych zmaganiach z losem i decyzjach, które podejmujemy na każdym kroku. Nie wszystko układa się tak, jak sobie na początku założymy. Nie zawsze rzeczy są takie, jakie wydają się na pierwszy rzut oka. Zdarza się jednak, że potencjalne kłopoty mogą utorować nam nowe ścieżki i dać kolejne opcje do wyboru. Najważniejsze jest, aby podążać naprzód, nie poddawać się w obliczu trudności, dostrzegać nowe możliwości i nie zawracać!

Płytę nagrał Lucky Troubles:
Jakub Andrzejewski – gitary, gitara hawajska, śpiew
Andrzej Kownacki – perkusja, instrumenty perkusyjne
Maciej Zdanowicz – gitary, bas, chórki
oraz Goście:
Kasia Rościńska – chórki, aranżacja chórków (6, 11, 13)
Jan Mazurek – skrzypce (7)
Bartłomiej Szopiński – organy Hammonda (6, 13), fortepian (12)
Maciej Błażej Kręc – bas (1, 3)
Przemysław Ślużyński – klaskanie (11)
Adam Wendt – saksofon (10)
Ignacy Wendt – trąbka (12)

Nagrania zrealizowano w 2023 roku w MM Studio Przemysław Ślużyński w Poznaniu
Realizacja dźwięku, mastering: Przemysław Ślużyński
Miks: Przemysław Ślużyński, Maciej Zdanowicz, Maciej Błażej Kręc
Producent muzyczny: Lucky Troubles
Producent wykonawczy: Maciej Błażej Kręc

Zdjęcia: Piotr „Ryba” Rybicki
Projekt graficzny: Radosław Wąsowicz
Video
Zdjęcia: Maciej Szwarc, Maciej Błażej Kręc
Oświetlenie: Maciej Fincel
Montaż: Katarzyna Karwacka-Szwarc
Producent: Maciej Błażej Kręc


Kontakt z zespołem:
Maciej Zdanowicz – tel. +48 502 346 880, maciejzdanowicz1982@gmail.com,
https://www.facebook.com/LuckyTroubles/


Wydawca, promocja:
Robert Grześkowiak – tel. +48 721 288 251, flower-records@tlen.pl


LUCKY TROUBLES „Turn Back” 5:43
Muzyka i słowa: Maciej Zdanowicz
ISRC: PLF452300075
Premiera singla w stacjach radiowych: 27.11.2023r.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.