Nowa piosenka „Mój blues” zespołu Plug’n’Blues. Premiera: 06.11.2023

Dziś do stacji radiowych trafia piosenka „Mój blues“ zespołu Plug’n’Blues. Jest to drugi singiel promujący debiutancką płytę „Taki los”, która ukazała się 08. września 2023 roku. Piosenka „Mój blues” jest od dziś dostępna w serwisie YouTube:

Zespół Plug’n’Blues powstał w 2018 roku w dolnośląskim Chojnowie. Wykonuje muzykę mocno osadzoną w klimatach bluesa i rocka. Inspiracjami muzycznymi dla zespołu są polskie legendy blues-rocka takie, jak Breakout czy Dżem. Autorem tekstów przepełnionych osobistymi przeżyciami jest wokalista i gitarzysta zespołu – Tomasz Łabowicz. Odpowiada on także za większość kompozycji, jakie znalazły się na debiutanckiej płycie „Taki los”. Zespół zagrał już kilkadziesiąt koncertów, zarówno w klubach, jak i na scenach plenerowych. W 2022 roku zajął I miejsce w Konkursie Amatorskich Zespołów Bluesowych na festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą. W 2023 roku zespół wziął udział w konkursie na festiwalu Las, Woda & Blues w Radzyniu.

Tomasz Łabowicz o płycie:

„Nagrania do albumu „Taki los” zostały zrealizowane w przeciągu kilku dni. Jednego popołudnia na scenie Legnickiego Centrum Kultury nagraliśmy 11 utworów (większość z nich została nagrana tylko raz). Graliśmy równocześnie jak na koncercie, emocje podczas grania były podobne, pomimo odsłuchu tylko przez słuchawki. Następnie w dwa popołudnia dośpiewałem partie wokalne w legnickim Studiu Megawatt. Na koniec, ponownie w Legnickim Centrum Kultury, swoje partie dograł trębacz Patrycjusz Gruszecki. Miksem i masteringiem zajął się Dariusz Witkowski w Studiu Megawatt.

Jesteśmy wdzięczni wydawcy Robertowi Grześkowiakowi (Flower Records), że zainteresował się naszymi utworami i podjął ryzyko wydania tego albumu. Dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Chojnowie, efektem końcowym jest nasza debiutancka płyta „Taki los”, z której jesteśmy bardzo dumni.”

Tomasz Łabowicz o piosence „Mój blues”:

„To drugi singiel z albumu „Taki los”. Ta krótka historia stanowi autobiograficzną opowieść z życia autora. Mimo pojawiających się trudności, ważne jest żeby być sobą. Bez wstydu patrzeć w lustro i być prawdziwym. Należy odnaleźć swoją drogę i z podniesioną głową odważnie nią kroczyć.

Założeniem muzycznym tego utworu było surowe i oszczędne brzmienie z narastającą dynamiką, aż do punktu kulminacji, gdzie drapieżnym i szorstkim dźwiękiem Hammond i gitara chcą coś wykrzyczeć! Uroku całości dodają dźwięki trąbki Patrycjusza Gruszeckiego.

Wraz z kolegami z zespołu życzę przyjemnego odbioru tej kompozycji i zachęcam do sięgnięcia po kolejne znajdujące się na naszym albumie.”

Płyta „Taki los” głosami słuchaczy audycji Ryszarda Glogera „Luz Blues” w Radiu Poznań, zadebiutowała niedawno w 56. Notowaniu Radio Poznań Blues Album Chart.

Radio Poznań umieściło piosenkę „Mój blues” na radiowej playliście. Jest to obecnie jedna z najczęściej prezentowanych polskich piosenek na antenie tej rozgłośni.

Zespół Plug’n’Blues zaprasza na koncert promujący płytę „Taki los”, który odbędzie się 24. listopada 2023 roku w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie. Początek koncertu zaplanowano na godzinę 18:30, a Gościem Specjalnym będzie trębacz Patrycjusz Gruszecki!

Plug’n’Blues:

Tomasz Łabowicz – śpiew, gitara

Jakub Matys – instrumenty klawiszowe

Ireneusz Matys – gitara basowa

Waldemar Winkler – perkusja

Gościnnie:

Patrycjusz Gruszecki – trąbka

Nagrania zrealizowano w Legnickim Centrum Kultury i w Studiu Megawatt w Legnicy

Realizacja dźwięku, miks, mastering: Dariusz Witkowski

Edycja, DDP: Przemysław Ślużyński w MM Studio Przemysław Ślużyński w Poznaniu

Projekt graficzny: Tomasz Łabowicz

*****

Kontakt z zespołem:

Tomasz Łabowicz – tel. +48 608 521 924, tomlabowicz@o2.pl, https://www.facebook.com/PlugnBlues-162834844511210

Wydawca, promocja:

Robert Grześkowiak – tel. +48 721 288 251, flower-records@tlen.pl

*****

PLUG’N’BLUES „Mój blues” 5:25

Muzyka i słowa: Tomasz Łabowicz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.