Blues na Dołku 2023

Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie (ul. Strażacka 5) zaprasza 18 listopada (godz. 20.00) do Kawiarni Artystycznej na 41. Blues na Dołku. BILETY (kasa kina): 90 zł.

W tej edycji zagrają:

BAND OFFICE – (Ciechanów) Grają razem od 2 lat. Wykonują muzykę blues rockową.

VIA GRA BLUES ELEKTRIC BAND – to gdański zespół bluesowy powstały w 2020 roku z inicjatywy wokalisty, gitarzysty i lidera grupy Marka Michalskiego; początkowo miał być rozwinięciem akustycznego duetu Marka. Szybko okazało się, że grupa ma pomysł na indywidualne brzmienie, inspirowane korzeniami elektrycznego bluesa i stylem Chicago; deklarują też wpływy Steviego Raya Vaughana czy Erica Claptona. W 2021 zespół zadebiutował nagranym na „setkę” albumem 1; jesienią 2022 dołączył do niego hammondzista Piotr Krokowski.

SZULERZY – Zespół założony w 2001 roku w Inowrocławiu przez znanych i doświadczonych muzyków, którzy z biegiem czasu odkryli właściwe proporcje receptury zawierającej wszystko to, co kręci najbardziej: energetyczny i taneczny miks rhythm and bluesa i rock and rolla, doprawiony szczyptą gatunków swing oraz soul. Ten koktajl muzyczny nazwali „blues’n’roll” i wykonują go jako jedyni w Polsce. To muzyka pełna pozytywnych wibracji, które nie pozwalają spokojnie usiedzieć w miejscu. Jej uzupełnieniem są polskie teksty śpiewane przez urokliwą wokalistkę oraz oryginalny wizerunek sceniczny.

WOLF MAIL – to kanadyjski blues-rockowy gitarzysta i wokalista. Nagrał sześć autorskich albumów, które cieszą się międzynarodową popularnością. Artysta wystąpił w ponad dwudziestu sześciu krajach. Swoją inspirację czerpie z bluesa, jazzu, muzyki soul i country. z zespołem.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.