Mietek Blues Band – That’s All Right

Podsumowująca ponad trzydzieści lat działalności Mietek Blues Band płyta – “30 years have passed” odbiła się szerokim echem w bluesowym światku.

Jej nominacja do nagrody Fryderyka dała dowód, że blues jest wciąż żywy, a Trójmiasto jest mocnym punktem na bluesowej mapie Polski.
Po sukcesie tego wydawnictwa, Mietek i jego koledzy postanowili odejść od tzw. “elektrycznego” grania i zmierzyć się z bluesem w formie akustycznej, zbliżając się jednocześnie do korzeni tej muzyki.
Ta swoista muzyczna podróż znalazła się na najnowszej płycie zespołu, zatytułowanej “That’s All Right”, której oficjalną premierą jest zbliżający się koncert.

Zespół gra standardy muzyki bluesowej i rockowej we własnych, charakterystycznych, bluesowo-swingowych aranżacjach. W latach 80-tych zespół był swoistego rodzaju warsztatem muzycznym. Wielu muzyków stawiających swoje pierwsze kroki w MBB stało się potem znanymi artystami w Polsce. Obecnie MBB ma już na swoim koncie pięć płyt i wiele sukcesów artystycznych.

Podsumowująca ponad trzydzieści lat działalności Mietek Blues Band płyta – “30 years have passed” odbiła się szerokim echem w bluesowym światku. Jej nominacja do nagrody Fryderyka dała dowód, że blues jest wciąż żywy, a Trójmiasto jest mocnym punktem na bluesowej mapie Polski. Po sukcesie tego wydawnictwa, Mietek i jego koledzy postanowili odejść od tzw. “elektrycznego” grania i zmierzyć się z bluesem w formie akustycznej, zbliżając się jednocześnie do korzeni tej muzyki.

Ta swoista muzyczna podróż znalazła się na najnowszej płycie zespołu, zatytułowanej “That’s All Right”. Choć na płycie usłyszymy tylko śpiew, harmonijkę gitarę i bas, zespół postanowił podczas koncertu poszerzyć skład instrumentalny o piano i perkusjonalia.

Płytę można kupić: Soliton 29,99 zł ; Merlin 30,99 zł ; Empik 31,49 zł.

Mietek Blues Band:
Mietek Wróbel – gitary
Robert Tyszka – śpiew i harmonijka
Tomek Przyborowicz – bas
Artur Jurek – piano
Piotr Góra – perkusjonalia

That’s all right
Firma fonograficzna: Soliton , Marzec 2015

Utwory:
1. You Got Me Runnin – Jimmy Reed
2. My Baby – Little Walter
3. Come Together – Lennon—Mccartney
4. The Trill Is Gone – Roy Hawkins-Rick Darrell
5. Beafore You Accuse Me – Bo Diddley
6. So Long – Traditional
7. Be – Bop- A- Lula – Gene Vincent
8. That’s All Right – Artur “ Big Boy “ Crudup
9. Nobody Knows You When You’re Down And Out — Jimmiy Cox
10. Big Boss Man – Jimmy Redd
11. Crossroads – Robert Johnson
12. Hound Dog – Big Mama Thornton
13. Big Legged Woman – Leon Rassell-C.Blackwel

Źródło: Mietek Blues Band i Soliton

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.