Carlos Santana – Uniwersalny ton. Historia mojego życia

Na 18 listopada wydawnictwo Bukowy Las zapowiada premierę autobiografii Carlos Santana – Uniwersalny ton. Historia mojego życia.

Długo oczekiwana i bardzo osobista autobiografia legendarnego gitarzysty.
W 1969, po historycznym występie na Woodstock, cały świat poznał Carlosa Santanę, charakterystyczne brzmienie jego gitary i zespół łączący bluesa elektrycznego z rockiem psychodelicznym, rockiem latynoskim i jazzem nowoczesnym. Zespół, który do dziś występuje pod nazwą Santana.

Carlos_Santana-Uniwersalny _ton_Historia_mojego_zyciaArtysta snuje pasjonującą opowieść o muzycznej determinacji i odkrywaniu siebie, pełną malowniczych szczegółów i anegdot gloryfikujących życie. Uniwersalny ton pokazuje jego karierę od początków, gdy jako nastolatek grywał w barach ze striptizem w Tijuanie, dokumentuje rodzenie się wyjątkowego brzmienia, opowiada o Santanie jako ojcu, mężu i sławnym muzyku, o jego przewodnikach muzycznych i duchowych – począwszy od Johna Coltrane’a i Johna Lee Hookera po Milesa Davisa i Harry’ego Belafonte – oraz o głębokiej duchowości, na którą złożyły się m.in. katolickie wychowanie i filozofia Wschodu. Wspomina nagrywanie jednego z najbardziej wpływowych albumów w historii rocka, Supernatural z roku 1999, który należy do najbardziej niesamowitych powrotów w historii muzyki popularnej.
Inspirująca opowieść o muzycznej bezkompromisowości, z humorem podchodząca do światowej sławy, w prosty sposób mówiąca o odkryciach osobistych, celebrująca boskość i nieograniczone możliwości każdego człowieka.

Książkę można kupić już w przedsprzedaży: Świat Książki (41,93 zł), Sklep Gilda (53,90 zł), Librabooks (53,30 zł), Annał (53,90 zł).

Tytuł: Uniwersalny ton. Historia mojego życia
Tytuł oryginalny: The Universal Tone: My Life
Data wydania: 18 listopada 2015
Autor: Carlos Santana
Przekład: Iwona Michałowska-Gabrych
Wydawca: Bukowy Las
ISBN: 978-83-64481-78-9
Format: 512 str., 150×235mm, oprawa twarda
Cena: 59,90

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.