Micke Bjorklof & Blue Strip w Polsce

Micke Bjorklof & Blue Strip, czyli fiński blues w Polsce w ramach trasy “European Spring Tour 2018”. W kwietniu zagrają cztery koncerty, w Poznaniu, Nakle, Gdyni i Szczecinie.
W czerwcu zespół zagra również na festiwalu “Blues na Świecie”.

Będzie można usłyszeć utwory z najnowszego albumu “Ain’t Bad Yet”, który jest ich szóstą płytą nagraną w wytwórni Rockifield Studios w Walii, w której to swoje krążki nagrywały takie zespoły jak Queen, Black Sabath czy Oasis. Album „Ain’t Bad Yet” nagrywali pod nadzorem samego Johna Portera, który jest znany także ze współpracy z Buddy Guyem, B.B. Kingiem, Taj Mahal, Keb’ Mo’ czy Santaną.
“Jesteśmy bardzo podekscytowani nowym materiałem i współpracą z Johnem Porterem” – powiedział sam Micke. “Rozmawialiśmy o tym projekcie przez wiele lat, cieszę się, że w końcu go zrealizowaliśmy.”

W 2014 roku zespół wygrał Finnish Blues Challenge (w kategorii “Najlepszy zespół), gdzie w 2015 roku reprezentował Finlandię w European Blues Challenge, który odbył się w Brukseli.
Lider grupy Micke Bjorklof założył Blue Strip z basistą Seppo Nuolikoskim w 1991 roku. Poza kilkoma zmianami na samym początku, skład zespołu pozostał niezmienny od ponad 15 lat. Zaczynali jako akustyczny blues-rockowy zespół grający covery, ale szybko zaczęli produkować i tworzyć oryginalny i własny materiał.
Dziś zespół jest jednym z najpopularniejszych zespołów na folkowo-bluesowej scenie muzycznej w Finlandii. Poruszyli widownię w całej Europie i Skandynawii. Gdziekolwiek grają, od małych klubów po wielkie stadiony rozsadzają scenę swoją energią. Otwierali występy takich gwiazd jak B.B King, Fabulous Thunderbirds, Little Feat, Bill Wyman Rhythm Kings, Solomon Burke, Robert Plant. W 2007 roku Micke Bjorklof i Blue Strip zakończyli pracę nad “Whole Nutha Thang”. Album został nagrany w Londynie, producentem był sam Neil Brockbank (Nick Lowe, Tanita Tikaram, Bryan Ferry). Na płycie pojawili się znani muzycy: Matt Holland i Martin Winning (Van Morrison, Lisa Stansfield) oraz Geraint Watkins, znany ze swojej pracy z takimi osobistościami jak Paul McCartney, Bill Wyman, Van Morrison i Mark Knopfler.

Dyskografia:
Micke Bjorklof & Blue Strip – Ain’t Bad Yet (Hokahey! Records) 2015
Micke Bjorklof & Blue Strip – After The Flood (Blues Boulevard) 2013
Micke & Lefty feat.Chef – Up The Wall (Hokahey! Records) 2010
Micke Björklöf & Blue Strip – Whole ´Nutha Thang (Bluelight Records) 2007
Micke & Lefty – Big Bag (Bluelight Records) 2004
Micke Björklöf & Blue Strip – Three Times Seven Is… (Bluelight Records) 2002
Micke Björklöf & Blue Strip – Swamp Baby (Bluelight Records) 1999
Micke Björklöf & Blue Strip – From Four Until Late (Stripped Music) 1997

Członowie zespołu:
-Micke Bjorklof – wokal, gitara, harmonijka
-Lefty Leppänen – gitara, wokal
-Teemu Vuorela – perkusja
-Seppo Nuolikoski – bas, wokal
-Timo Roiko-Jokela – perkusja, MalletKAT

Koncerty w Polsce:
10/04/18 – Poznań – Blue Note Club
11/04/18 – Nakło nad Notecią – Cafe Emilia
12/04/18 – Gdynia – Blues Club
13/04/18 – Szczecin – Free Blues Club

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.