Mark Knopfler koncertowo i książkowo

8 maja 2013 roku w łódzkiej Atlas Arenie Mark Knopfler zagra jeden z europejskich koncertów promujący jego najnowszy album pod tytułem “Privateering”. Natomiast 17 kwietnia ukaże się pierwsza na polskim rynku biografia Marka Knopflera.

Koncert w Łodzi (Atlas Arena, al.Bandurskiego 7) rozpocznie się o godzinie 19.30. Bilety dostępne na www.LiveNation.pl oraz www.Eventim.pl (cena od 165 do 616 zł).

Privateering to ósmy album Marka, to również jego pierwszy podwójny album w 35 letniej karierze. „Im jestem starszy, tym bardziej mam potrzebę tworzenia” mówi „Bardzo lubię proces pisania, nagrywania i grania na żywo swoich utworów. Lubię wszystko co jest z tym związane…”

Pomiędzy utwory z nowego materiału będą wplatane stare piosenki, publiczność się o nie upomina, zespół będzie się nimi rozkoszować razem z fanami… „Jedną z cech starych piosenek Dire Straits jest to, że stały się one częścią wspomnień naszych fanów, ich drogi w życiu. Oczywistym jest, że nieraz zmieniam niektóre częsci piosenek grając je na żywo, ale ich główne fragmenty pozostają… Są takie momenty jak „twiddly bits” na końcu Sultans of Swing, bez których ta piosenka traci czar. Uwielbiam grać stare utwory, napisałem je, a ludzie lubią ich słuchać…to jest właśnie tak proste…”

Uważany za jednego z najlepszych gitarzystów wszech czasów, Mark sprzedał ponad 120 milionów płyt (Dire Straits oraz swoich solowych albumów). W 2012 wybiło dokładnie 20 lat od kiedy Dire Straits zagrali swój ostatni występ.

Wielokrotny zdobywca nagród Grammy, jako twórca piosenek Dire Straits, połączył swoje zdolności gry na gitarze z pisaniem niebanalnych tekstów i stworzył takie hity jak: Money For Nothing, Sultans of Swing, Romeo and Juliet lub też Walk of Life. Produkował również albumy Boba Dylana oraz Randy Newmana.

mark_knopfler_biografiaAutor biografii muzyka, Lesław Haliński przedstawia nam jego dzieciństwo, lata szkolne, studia dziennikarskie i anglistyczne, pracę w gazecie, pierwsze sukcesy z zespołem Dire Straits, wielką światową karierę, a potem udaną działalność solową. Od pierwszych występów klubowych przez bestsellerowe płyty w rodzaju “Brothers In Arms”, aż po album “Privateering”. Opisy współpracy z innymi muzykami i płyt z muzyką filmową. Do tego obszerne fragmenty wywiadów, szczegółowa dyskografia, prezentacja gitar artysty i jego współpracowników, relacje fanów z koncertów w naszym kraju i wypowiedzi znanych polskich muzyków o Knopflerze. Książka zawiera trzy wkładki ze zdjęciami.

Książka wydawnictwa In Rock do kupienia na Merlin.pl (cena 43,49 zł).

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.